15 اکتبر 2019 - 21:57
بر اساس توافق سازمان میراث فرهنگی و وزارت جهاد کشاورزی صورت می گیرد؛

اختصاص اراضی برای احداث پروژه های گردشگری

21 فوریه 2016 - 14:40 dsfr.ir/2933s

اختصاص اراضی برای احداث پروژه های گردشگری
sepad.org
پروژه برج بازار بین الملل خاورمیانه در منطقه نمونه گردشگری سپاد مشهد

بر اساس توافق صورت گرفته میان سازمان میراث فرهنگی و وزارت جهاد کشاورزی، اراضی مورد نیاز برای احداث پروژه های گردشگری با معرفی و تایید سازمان، امکانپذیر شد.

به گزارش میراث آریا؛ جلال تاجیک، مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری با اعلام این خبر گفت: بر اساس این توافق، سازمان امور اراضی کشور به عنوان دستگاه زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی، زمین مورد نیاز برای احداث پروژه های گردشگری را با تایید و معرفی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

وی ادامه داد: بر اساس این توافق، با معرفی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هتل های 4 ستاره با 200 اتاق، حداکثر 3 هکتار و به هتل های کمتر از 4 و 5 ستاره، حداکثر 3 هکتار زمین اختصاص داده می شود.

تاجیک تصریح کرد: همچنین سازمان امور اراضی کشور به مراکز تفریحی، سرگرمی و گردشگری در صورتی که درجه یک باشند، 20 هکتار زمین با معرفی سازمان میراث فرهنگی اختصاص می دهد.

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری افزود: دهکده های سلامت تا سقف 20 هکتار و طرح های طبیعت گردی و گردشگری روستایی، عشایری تا سقف 30 هکتار امکان استفاده از اراضی را دارند.

وی در پایان اضافه کرد: سازمان امور اراضی کشور به شرکت های تفریحی و توریستی تا سقف 100 هکتار و به مناطق نمونه گردشگری تا سقف 200 هکتار زمین اختصاص می دهد و در صورتی که در ایجاد این دهکده ها به اراضی بیشتری نیاز باشد، با تایید سازمان میراث فرهنگی امکان اختصاص اراضی بیشتر از سقف تعیین شده امکانپذیر خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1