22 نوامبر 2019 - 16:17

توسعه گردشگری بهترین جایگزین برای درآمد نفتی است

21 فوریه 2016 - 14:30 dsfr.ir/595qn

توسعه گردشگری بهترین جایگزین برای درآمد نفتی است
سمیه حسنلو
راهنمایان گردشگری ایران در میدان نقش جهان اصفهان

نقش گردشگری در توسعه اقتصادی و درآمدزایی قابل توجه بوده و جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی به شمار می آید.

"مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اصفهان"

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان در اختتامیه نهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور که همزمان با روز جهانی راهنمایان در محل تالار کوثر اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: چندی پیش یکی از اساتید دانشگاه ترکیه مهمان ما بودند که نکاتی را گفتند و نیازمند تامل همه ما است و آن اینکه تمدن ایران بزرگ برای ما در منطقه به مثابه تمدن یونان در غرب است.

فریدون الله یاری با بیان اینکه بر اساس متون تاریخی موجود سفر و گردشگری در فرهنگ و تمدن ایرانی جایگاه ویژه ای از گذشته تا به حال داشته است، گفت: سفر فرصتی برای تکامل، پختگی و رشد معنوی جامعه بشری است و لازمه آن معرفی صحیح و کارآمد توسط راهنمایان گردشگری به عنوان سفیران فرهنگی در سراسر کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اصفهان دو بعد اساسی گردشگری را این گونه عنوان کرد: اول نقش آن در توسعه اقتصادی و درآمدزایی و جایگزینی مناسب برای درآمدهای نفتی و دوم نقش فرهنگی که سبب ارتقاء فرهنگ جوامع بشری و تعاملات بیشتر خواهد شد، است که تحقق این نقش ها سهم ایران را در بنیان های تمدنی افزایش می دهد.

اللهیاری در پایان ضمن تشکر از دست اندر کاران برگزاری نهمین گردهمایی راهنمایان کشور در اصفهان گفت: تلاش راهنمایان گردشگری از ماه ها قبل ستودنی است و آن ها برگ افتخار دیگری را در تاریخ این شهر تاریخی و پایتخت فرهنگی ماندگار کردند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1