19 اکتبر 2019 - 14:36

مقدمات سرمایه گذاری درکویر مرنجاب فراهم شد

21 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/6y6lh

مقدمات سرمایه گذاری درکویر مرنجاب فراهم شد
gerdali.com
غروب در کویر مرنجاب

به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مقدمات سرمایه گذاری در کویر زیبای مرنجاب فراهم شده است.

سمیع الله حسینی مکارم، معاون سازمان میراث فرهنگی درباره پتانسیل کویر مرنجاب در جذب سرمایه تاکید کرد و گفت: منطقه نمونه گردشگری مرنجاب به لحاظ نزدیکی به مرکزیت کشور، شرایط زیست محیطی و طبیعی و داشتن دریاچه نمک در کشور از مناطق منحصر به فرد و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به انجام مزایده و واگذاری کارونسرای مرنجاب به یک شرکت تعاونی افزود: متاسفانه این مقدار سرمایه گذاری و خدمات صورت گرفته در شان شهرستان و استان اصفهان نیست و امیدواریم که با سرمایه گذاری بیشتر و هماهنگی مسئولان استان و صندوق احیا این مجموعه نمونه گردشگری در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.

به طور میانگین هر هفته 2 هزار گردشگر داخلی و خارجی از کویر مرنجاب دیدن می کنند، این منطقه یکی از نقاط مورد توجه گردشگران در زمینه کویرنوردی، شترسواری، «آف رود سواری»، کارهای تحقیقی و پژوهشی و رصد ستارگان است.

کویر مرنجاب در شمال آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد. این کویر از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان آران و بیدگل محدود می شود.

کویر مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود، تپه های شنی بلند و جنگل های تاق جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1