مصرف بنزین یورو 4 در 15 شهر اجباری می شود

21 فوریه 2016 - 12:20 dsfr.ir/x26f4

مصرف بنزین یورو 4 در 15 شهر اجباری می شود
mohitzist.ir
معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی: بنزین یورو 4 بدون آلودگی نیست.

معاونت سازمان ملی استاندارد از اجباری شدن استفاده از بنزین یورو 4 در 15 شهر کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ وحید مرندی مقدم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر مصرف بنزین یورو 4 در هشت کلان شهر کشور اجباری است.

وی از انعقاد تفاهم نامه ای در این خصوص بین سازمان استاندارد و وزارت نفت خبر داد و تصریح کرد: مصوبه ای در این خصوص به دولت ارائه شده و در صورت تایید نهایی آن، تعداد شهرهایی که مصرف بنزین یورو 4 در آن اجباری می شود به 15 شهر افزایش می یابد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد یادآور شد: در صورت نهایی شدن این مصوبه، این طرح از نیمه دوم سال آینده اجرایی خواهد شد.

مرندی مقدم، در پاسخ به پرسشی در خصوص اجباری شدن معاینه فنی خودروها، خاطرنشان کرد: اجباری شدن معاینه فنی خودروها از وظایف سازمان استاندارد ایران نیست اما از مطالبات جدی این سازمان است.

وی با اشاره به تلاش های سازمان متبوع خود در خصوص رفع آلایندگی خودروهای تولیدی، یادآوری کرد: این مهم نیز از مطالبات جدی سازمان است اما کنترل و نظارت بر آلایندگی خودروها به سازمان محیط زیست واگذار شده است.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد با اشاره به الزام واحدهای تولیدی خودرو به ساخت خودروهای با کیفیت و استاندارد ادامه داد: در حال حاضر تاییدیه ها بر اساس امکان استفاده بنزین یورو 4 از سوی محیط زیست صادر می شود.

وی از راه اندازی گشت های نوروزی با همکاری و مشارکت سازمان استاندارد ایران، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کنندگان خبر داد و گفت: یکی از مواردی که در این گشت ها مورد ارزیابی و بازرسی قرار می گیرد پمپ بنزین ها و استانداردسازی آن هاست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1