1 ژوئن 2020 - 01:23

نخستین خانه محیط زیست شهر تهران افتتاح شد

21 فوریه 2016 - 11:40 dsfr.ir/ab9og

نخستین خانه محیط  زیست شهر تهران افتتاح شد
tehranshahr.org
افتتاح نخستین خانه محیط زیستی در تهران

نخستین خانه محیط زیست شهر تهران با حضور رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران و شهردار منطقه 20 در جنوبی ترین منطقه پایتخت افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

رئیس ستاد محیط  زیست شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه، راه اندازی خانه های محیط زیست را یک نیاز برای جامعه امروز  برشمرد و افزود: این اقدام زیرساخت مناسبی برای نهادینه شدن فعالیت های محیط زیستی شهروندان در محله هاست.

محمدمهدی گلمکانی با اشاره به اینکه محیط  زیست محله بایستی از طریق مردم مراقبت شود، گفت: زمانی که مردم در خصوص مسائل زیست محیطی حساس شوند و آگاهی لازم را نیز بیابند می توانند همراه با دستگاه ها و نهادهای متولی بسیار تأثیرگذار عمل کنند.

گلمکانی جلب مشارکت مردم در فعالیت های زیست محیطی را از مهم ترین اهداف راه اندازی خانه محیط زیست برشمرد و افزود: آموزش های همگانی، تشکیل تشکل های مردم نهاد، توانمندی شهروندان با رویکرد حفظ محیط زیست، بهره گیری از حضور داوطلبانه و ابتکارات شهروندان از جمله فعالیت های این خانه زیست محیطی است.

رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به اینکه به زودی در 354 محله، خانه محیط زیست راه اندازی می شود، یادآور شد: به دنبال ایجاد یک رویه پایدار و تولید فرهنگ در محله های شهر تهران هستیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه همشهری » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1