18 اکتبر 2019 - 10:50

خرید هواپیمای ایرباس A380 بدون مطالعه نبود

20 فوریه 2016 - 17:30 dsfr.ir/9z66t

خرید هواپیمای ایرباس A380 بدون مطالعه نبود
airlinereporter.com
سه مدل ایرباس A330 و A350 و A380 خریداری شده توسط ایران

قرار نیست تمام فرودگاه های کشور توان پذیرش ایرباس A380 را داشته باشند.

"قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل"

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل با بیان اینکه خرید هواپیمای ایرباس A380 بدون مطالعه نبود، گفت: به تمام جوانب از جمله قابلیت پذیرش این هواپیماها در فرودگاه های کشور فکر شده است و انتقاداتی که به خرید این هواپیماها می شود، جدی نیست.

اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه نباید به داشتن یکسری فرودگاه های درجه 2 در کشورمان بسنده کنیم، گفت: فرودگاه های کشور به تدریج باید آمادگی پذیرش انواع تایپ های هواپیما را به دست بیاورند و وقتی یک اقدام بزرگی انجام می شود باید مقدمات آن کار هم فراهم اوریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرودگاه امام (ره) امکان پذیر ایرباس های A380 را دارد و تا زمان ورود هواپیماهای جدید، فرودگاه های کشورمان هم توسعه می یابند و قرار نیست که در حد فرودگاه های درجه 2 باقی  بمانند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه 8 ساله برای خرید ایرباس های جدید در نظر گرفته شده است، گفت: در این مدت، زمان و فرصت برای افزایش امکان و تجهیز و توسعه فرودگاه های کشورمان وجود دارد.

فخریه کاشان افزود: تا ورود این هواپیماها در چندین فرودگاه هم امکان پذیرش این ناوگان به وجود می آید اما ایرباس های A380 آنقدر هواپیمای مطمئنی هستند که موضوعاتی مانند فرود اضطراری در فرودگاه ثالث برای این ناوگان پیش نیاید.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اینکه فرودگاه های محدودی در کشور توان پذیرش بزرگ ترین هواپیماهای دنیا را دارند، موضوع غیرطبیعی و عجیبی نیست، ادامه داد: توسعه فرودگاه ها بسیار هزینه بر هستند و قرار نیست که تمام فرودگاه های کشورمان توان پذیرش این هواپیماها را داشته باشند، در کشورهای اروپایی هم که بزرگ ترین ناوگان دنیا را دارند تمام فرودگاه ها توان پذیرش این هواپیماهای غول پیکر را ندارند.

وی تاکید کرد: قرار نیست به دلیل انتقادات بی پایه ی برخی، هزینه کلانی را خرج توسعه تمام فرودگاه ها برای پذیرش هواپیماهای ایرباس A380 کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1