پیشنهاد مقصد نوروزی

چهارمحال و بختیاری؛ تابلوی طبیعت ایران

20 فوریه 2016 - 12:00 dsfr.ir/8f4sy

چهارمحال و بختیاری؛ تابلوی طبیعت ایران
spadanabike.ir
گردشگران و طبیعت گردان در تالاب گندمان

راهنمای سفرهای داخلی و دیدار از جاذبه های گردشگری، تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران: استان چهارمحال و بختیاری.

بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آن ها را به دیدن ایران به جای ترکیه و دبی در نوروز پیش رو دعوت می کند تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است که بسیاری از جاذبه های ایران برای آن ها ناشناخته است.

استان چهارمحال و بختیاری، با قرار گرفتن در بخش مرکزی کوه های زاگرس، آب و هوای کوهپایه ای دارد و در بهار و تابستان بسیار دیدنی است. مرکز این استان شهرکرد و از شمال و مشرق به استان اصفهان، از مغرب به خوزستان و از جنوب به کهکیلویه و بویر احمد محدود است.

چهارمحال و بختیاری بیش از 250 جاذبه گردشگری را در دل خود جای داده و تابلویی بی نظیر از آبشارها، چشمه ها و جنگل های بلوط و زالزالک، آویخته بر پهنه غربی کشور به حساب می آید. شاید بد نباشد برنامه نوروز خود را به گونه ای بچینید تا بتوانید سفری حداقل 2 روزه به این دیار داشته باشید.

در این گشت دو روزه که می تواند از اصفهان به عنوان نقطه فرضی آغازین سفر در نظر گرفته شود، به سمت شهرکرد حرکت کرده، از آنجا به لردگان و پس از آن به آتشگاه بروید. در این مسیر می توانید تالاب گندمان، چشمه برم و مجموعه آبشارهای آتشگاه را ببینید و به فراخور زمانتان در این مکان ها اتراقی هرچند کوتاه داشته باشید.

در این طبیعت گردی بی نظیر می توانید از فرهنگ و زندگی روستایی و عشایری این منطقه دیدن و عکس هایی فوق العاده برای قاب خاطرات تان تهیه کنید. اگر زمان کافی در اختیار داشته باشید رفتن به استان های مجاور و توقفی هر چند کوتاه در مسیرها و جاذبه های طبیعی این مناطق نیز توصیه می شود؛ از جمله «سی سخت» در کهکیلویه و بویر احمد و اقلید در فارس.

از چهارمحال که بر می گردید، دست خالی نباشید؛ کلاه نمدی، ملیله کاری، قفل های سنتی، آویزهای سنتی و فرش هایی با طرح خشتی، لچک ترنج، سرو و کاج و ... از جمله سوغاتی های این دیار است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1