عرضه كارتی گازوئیل متوقف نمی شود

20 فوریه 2016 - 10:40 dsfr.ir/ti823

عرضه كارتی گازوئیل متوقف نمی شود
contracthireandleasing.com
عرضه گازوئیل با کارت سوخت کماکان ادامه می یابد.

در صورت توقف عرضه كارتی بنزین، گازوئیل كماكان با كارت در جایگاه ها توزیع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تشریح سه عامل تاثیرگذار در حذف و توقف عرضه کارتی بنزین، گفت: در صورت توقف عرضه کارتی بنزین، گازوئیل کماکان با کارت در جایگاه ها توزیع خواهد شد.

ناصر سجادی درباره مهم ترین عوامل تاثیرگذار در توقف عرضه کارتی و حذف کارت های هوشمند بنزین خودروها، گفت: پس از عرضه تک نرخی بنزین، رشد مصرف این فراورده نفتی در کشور متوقف شده است.

او با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد مصرف بنزین در کشور کمتر از دو درصد بوده است، تصریح کرد: از سوی دیگر، گزارش های استخراج شده از استان های مرزی حاکی از آن است که در تمامی استان های مرزی رشد مصرف بنزین به مراتب کمتر از دو درصد بوده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون با کاهش قیمت جهانی بنزین، عملا قاچاق این فرآورده نفتی متوقف شده است، اظهار داشت: به عبارت دیگر، هم اکنون هیچ گونه جاذبه و انگیزه اقتصادی برای قاچاق بنزین در کشور وجود ندارد.

او با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین اهداف عرضه کارتی بنزین مقابله با قاچاق بوده است، اظهار داشت: از این رو قاچاق بنزین متوقف شده است.

سجادی در ادامه از اصلاح قیمت بنزین به عنوان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در عرضه کارتی بنزین در کشور یاد کرد و افزود: در طول حدود 8 سال گذشته تاکنون قیمت بنزین از لیتری 80 و 100 تومان به یک هزار تومان افزایش یافته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه آرمان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1