سلطانی فر در بازدید از نمایشگاه گلستان هنر در قشم:

ایران ابرقدرت صنایع دستی جهان است

20 فوریه 2016 - 10:30 dsfr.ir/md1lh

ایران ابرقدرت صنایع دستی جهان است
میراث آریا
سلطانی فر در حال بازدید از نمایشگاه گلستان هنر در قشم

نمایشگاه آثار هنرمندان برتر کشور در جزیره قشم سی ام بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی قشم به کار خود پایان داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر ضرورت حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی و اسلامی کشور تاکید کرد و گفت: ایران ابرقدرت صنایع دستی جهان است. ما در ایران از بین 460 رشته صنایع دستی در 360 رشته یا تولید کننده هستیم و یا سابقه تولید داشتیم و در رشته هایی از جمله خاتم، ملیله، منبت، معرق، قلم کاری و ... سرآمد بوده و رتبه های بالایی داریم.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، مسعود سلطانی فر بعداز ظهر پنچ شنبه در بازدید از نمایشگاه گلستان هنر که در قشم برگزار می شود با بیان اینکه باید پتانسیل های هنری ایران به دنیا معرفی شود، افزود: در سازمان میراث فرهنگی پیگیر معرفی صنایع دستی و ظرفیت های تولید کشور به ویژه در استان ها هستیم، وی گفت: باید با حمایت از هنرهای اسلامی در کشور به رشد و توسعه این بخش کمک کرد.

وی اظهار داشت: صنایع دستی کشور ما با توجه به سابقه تاریخی دیرینه یکی از مهم ترین رشته های صنعتی است که دارای جنبه های هنری بسیار قوی می باشد و در دنیا ایران در کنار کشورهای چین و هند به عنوان سه ابرقدرت در این عرصه محسوب می شوند.

وی بخش بازرگانی و فروش را از مشکلات صنایع دستی عنوان کرد و افزود: در رشته های هنری و تولیدی هنرمندان خلاق و چیره دستی کار می کنند و می بینیم که برای راه اندازی و ایجاد اشتغال در برخی از رشته ها سرمایه کم و مواد اولیه ناچیز و داخلی نیاز است و این رشته ها نه تنها ارزبری ندارند بلکه ارزآوری دارند و علاوه بر ایجاد اشتغال به رونق اقتصادی نیز کمک می کنند.

گفتنی است در نمایشگاه گلستان هنر که 27 بهمن شروع به کار کرد 200 اثر ارزشمند هنر ناب اسلامی ایرانی رونمایی شد.

در جریان بازدید سلطانی فر از نمایشگاه گلستان هنر، حمیدرضا مومنی مدیر عامل منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام سیدمهدی موسوی اجاق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم و جمعی از مسئولان این جزیره حضور داشتند.

در حاشیه این بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم، به حضور بیش از 900 ورزشکار ایرانی و خارجی در قالب تیم‌های فوتبال هنرمندان جهان، ورزش سه گانه و کاراته بانوان به جزیره قشم اشاره و تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه، فرصت مناسبی را برای آشنایی ورزشکاران با هنر برتر اسلامی ایرانی هنرمندان فراهم کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های جنبی نمایشگاه گلستان هنر اشاره کرد و بیان داشت: اجرای موسیقی اقوام مختلف کشور از جمله موسیقی ایل بختیاری، موسیقی بومی محلی و رقص حماسی کردی، نی انبان بوشهری، نمایش محلی شوشی و آتش بازی از جمله این برنامه هاست.

حجت الاسلام موسوی اجاق، برگزاری کارگاه‌های نقاشی تذهیب و نگارگری از سوی هنرمندان برجسته کشور را از دیگر فعالیت‌های جنبی نمایشگاه گلسان هنر ذکر کرد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم در پایان ابراز داشت: به منظور معرفی هنر دست زنان و مردان جزیره قشم، چندین غرفه به صنایع دستی هنرمندان این جزیره اختصاص یافته است. گفتنی است نمایشگاه آثار هنرمندان برتر کشور شامگاه 27 بهمن 94 در جزیره قشم افتتاح شده و سی ام بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی قشم به کار خود پایان داد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1