27 می 2020 - 06:57

وجود 1.5 میلیون تبعه خارجی غیرمجاز در کشور

20 فوریه 2016 - 08:40 dsfr.ir/ld7lj

وجود 1.5 میلیون تبعه خارجی غیرمجاز در کشور
عادل بازیار
مدرسه کودکان افغانی در تهران

سالانه بین 350 تا 450 هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز از کشور طرد می شود.

"مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور"

احمد محمدی فر در نشستی در فرمانداری رفسنجان اظهار کرد: در کشور یک میلیون و 500 هزار تبعه خارجی مجاز وجود دارد که در برابر خدماتی که جمهوری اسلامی به آن ها می دهد هزینه می پردازند.
وی افزود: یک میلیون و 500 هزار نفر نیز اتباع خارجی غیرمجازند که در کل کشور پراکنده هستند که استان تهران با وجود 500 تا 700 هزار نفر در کشور بیش ترین سهم را دارد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به طرد سالانه 350 هزار تا 450 هزار نفر از اتباع غیرمجاز از کشور، گفت: در سال جاری 640 هزار نفر از اتباع غیرمجاز دستگیر و طرد شده اند که در این زمینه 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

محمدی فر با اشاره به اجرای طرح بیمه سلامت برای اتباع خارجی، یادآور شد: برای این طرح که با حمایت کمیساریای پناهندگان انجام شده است حدود 25 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

به گفته محمدی فر، با دستور مقام معظم رهبری برای تحصیل فرزندان اتباع غیرمجاز تاکنون از 48 هزار دانش آموز اتباع غیرمجاز در مدارس ثبت نام شده است. در طرح ساماندهی اتباع سه نگاه ایجاد شده که برخورد سلبی، دستگیری و طرد یکی از این دیدگاه هاست.

وی با بیان اینکه مدیریت شرایط موجود مدنظر بوده است، یادآور شد: ساماندهی از داخل افغانستان باید صورت گیرد، البته در داخل کشور نیز ساماندهی شود و اثر انگشت از کلیه اتباع گرفته شود. کلیه آمار و اطلاعات و حتی عکس این اتباع باید به روز باشد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور از وجود 20 اردوگاه اتباع بیگانه در کشور خبر داد و گفت: در رفسنجان وجود اردوگاه، جدای از ناراحتی که برای مردم ایجاد کرده است، چهره نامطلوبی را در مناطق مسکونی ایجاد کرده است.

محمدی فر خاطرنشان کرد: هر جا نیاز باشد برای ساماندهی اردوگاه زیرساخت فراهم شود ما کمک می کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1