28 سپتامبر 2023 - 14:21

آمادگی کشورهای اروپایی و ژاپن برای ساخت هتل در ایران

19 فوریه 2016 - 14:50 dsfr.ir/1p072

آمادگی کشورهای اروپایی و ژاپن برای ساخت هتل در ایران
میثم رودکی
حضور گسترده هتل های کشور در نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته

رئیس جامعه تورگردانان ایران از آمادگی کشورهای فرانسه، ایتالیا، انگلیس و ژاپن برای ساخت هتل در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ ابراهیم پورفرج در حاشیه نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته با اعلام این خبر افزود: پس از برداشته شدن تحریم های ایران برندهایی همانند هتل جمیرا و کشورهایی همانند فرانسه، ایتالیا، انگلیس و ژاپن در حال بررسی برای ساخت هتل در ایران هستند.

وی ادامه داد: در صورتی که شرایط و امنیت لازم برای سرمایه گذاری فراهم باشد قطعا این کشورها به ساخت هتل در کشور اقدام می کنند.

پورفرج با اشاره به این که ایران در دو سال گذشته با رشد قابل توجهی در تعداد گردشگر ورودی مواجه بوده است، عنوان کرد: در سال آینده گردشگری ایران 5 تا 6 درصد رشد کرده و آمار رو به افزایش گردشگری در دو سال گذشته به یک نقطه ثبات می رسد زیرا نیاز به توسعه زیرساخت های گردشگری داریم.

وی با تاکید بر لزوم توسعه حمل و نقل و تعداد هتل های درجه یک برای پذیرش بیشتر تعداد گردشگران گفت: در این صورت می توان در سال 95 با رشد بیش از 5 درصد در گردشگری مواجه بود. پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری عدد نهایی تعداد گردشگر ورودی به کشور به 5 میلیون و 300 هزار نفر برسد.

نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از 27 لغایت 30 بهمن ماه 94 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار و علاقمندان می توانند از ساعت 10 صبح الی 18 از مجموعه ایران و استان قزوین دیدن نمایند.

1