سلطانی فر در بازدید از نمایشگاه گردشگری مطرح کرد:

تاکید بر حضور بخش خصوصی در مرمت و نگهداری اماکن تاریخی و فرهنگی

19 فوریه 2016 - 14:30 dsfr.ir/fh6jh

تاکید بر حضور بخش خصوصی در مرمت و نگهداری اماکن تاریخی و فرهنگی
میراث آریا
مسعود سلطانی فر در نمایشگاه بین المللی گردشگری

یکی از مهم ترین رویکردهای ما این است که از منابع غیردولتی به ویژه شهرداری ها و بخش خصوصی برای مرمت و نگهداری آثار فرهنگی و تاریخی استفاده کنیم.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش میراث آریا؛ رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از وجود 960 پروژه با اعتباری برابر با 3 هزار میلیارد تومان در بخش گردشگری کشور خبر داد و گفت: بخش بزرگی از فرصت طراحی و جذب سرمدایه گذار برای بسیاری از این پروژه ها با برگزاری همایش ها و نمایشگاه های متعدد در حوزه گردشگری ایجاد شده است.

مسعود سلطانی فر با اشاره به این که تعداد آثار تاریخی و فرهنگی در حال زوال در کشور بسیار است، عنوان کرد: این آثار قرن ها است که در حال از بین رفتن است  اما تخصیص و عملیاتی کردن پروژه های نگهداری از این آثار با استفاده از بودجه های دولتی ممکن است سال های زیادی زمان ببرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تاکید کرد: یکی از مهم ترین رویکردهای ما در دولت جدید این است که از منابع غیردولتی به ویژه شهرداری ها و بخش خصوصی برای مرمت و نگهداری آثار فرهنگی و تاریخی استفاده کنیم.

معاون رییس جمهور با ابراز خرسندی نسبت به این که در دو سال گذشته تعداد بسیار زیادی از بناهای تاریخی و فرهنگی با استفاده از منابع بخش خصوصی مرمت و بازسازی شده است، گفت: این بناها اکنون به اماکن اقامتی و پذیرایی برای سرویس دهی به گردشگران تبدیل شده است. امیدواریم در سال 95 در ارتباط با تبدیل مراکز تاریخی و فرهنگی با اماکن پذیرایی و اقامتی عملکردی برابر با سه برابر سال جاری داشته باشیم.

وی با اشاره به این که شرایط پسابرجام بر بخش های مختلف اقتصادی از جمله گردشگری آثار مثبت بسیاری خواهد گذاشت، اظهار کرد: خوشبختانه  از دو سال قبل بخش گردشگری کشور با رونق مواجه بوده است. در حالی که میانگین رشد جهانی گردشگری 4.6 درصد بوده است کشور ما رشد 12 درصدی را تجربه کرده است. در صدد هستیم برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف گردشگری سرعت بیشتری ایجاد کنیم.

سلطانی فر از وجود 960 پروژه با اعتباری برابر با 3 هزار میلیارد تومان در بخش گردشگری کشور خبر داد و گفت: وجود این تعداد پروژه برای بخش گردشگری کشور یک رکورد محسوب می شود.
وی در پایان بر تعامل جدی بر بخش خصوصی تاکید و اظهار کرد: بخش بزرگی از فرصت طراحی و جذب سرمدایه گذار برای بسیاری از این پروژه ها با برگزاری همایش ها و نمایشگاه های متعدد در حوزه گردشگری ایجاد شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1