10 ژوئن 2024 - 00:54
نمایش فیلم خسرو سینایی در خانه هنرمندان

فیلم "جزیره رنگین" راهی برای توسعه گردشگری هرمز

15 ژوئن 2015 - 12:40 dsfr.ir/ee2e2

جزیره رنگین جدیدترین ساخته خسرو سینایی با موضوع توسعه جزیره هرمز و جذب گردشگر، 25 خرداد ساعت 17 در خانه هنرمندان به نمایش گذاشته خواهد شد.

داستان فیلم جزیره رنگین درباره استاد دانشگاهی است که به طبیعت و ثروت های ملی عشق می ورزد. با اینکه در تهران موقعیت های شغلی بسیار خوبی دارد، تصمیم می گیرد در جزیره هرمز ساکن شود و به مردم منطقه درباره موقعیت و قابلیت های جزیره برای توسعه و جذب گردشگر  آموزش دهد که برای رسید به این هدف با چالش هائی روبه رو می شود.

از جمله نقاط قوت فیلم توجه به زنان در عرصه کارآفرینی و پیش قدم شدن در یادگیری هنر است تا حدی  که حتی در زمان بروز مشکلات اقتصادی، خانم ها به میدان می آیند و با یادگیری تولید صنایع دستی و فروش آثار هنری خود، درآمدی حتی بیش از مردان کسب می کنند و باعث تشویق اهالی برای ورود به این عرصه می شوند.

هرچند تاکید فیلم بر توسعه گردشگری و معرفی جزیره هرمز است اما کاربرد «اینترنت» و تأکید کودکانه شخصیت های داستان بر این که از طریق اینترنت است که جاذبه های گردشگری جزیره به دنیا معرفی شده و گردشگران از سراسر جهان راهی هرمز شده اند، نیز تا حد زیادی تصنعی از کار در آمده؛ طوری که انگار شاهد یک فیلم تبلیغاتی برای تشویق مردم به استفاده از اینترنت هستیم. به نظر می رسد هدف کارگردان از انگشت گذاشتن به چنین سوژه ای، جذب گردشگران خارجی و توجه گردشگر داخلی برای سفر به این گوشه از کشور و احیای هنرهای بومی منطقه است.

لازم به ذکر است؛ همزمان با نمایش این فیلم در خانه هنرمندان، دختران هرمز آثار انجمن زنان نقاش جزیره هرمز را برای فروش ارائه می دهند.

1