27 می 2020 - 13:04

مشکلات حقوقی تعدادی از بناهای واگذار شده پیشین صندوق احیاء مرتفع شد

19 فوریه 2016 - 13:10 dsfr.ir/2d5ev

مشکلات حقوقی تعدادی از بناهای واگذار شده پیشین صندوق احیاء مرتفع شد
مشرق
یک خانه تاریخی در کاشان

پرونده تعدادی از بناهای تاریخی که از دوره های قبل به دلیل برخی مشکلات حقوقی به مراجع قضایی ارسال شده بود حل و مرتفع شد.

"مدیرعامل صندوق احیاء"

به گزارش ستاد خبری پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء؛ تعدادی از بناهای تاریخی واگذار شده در دوره قبل در حالی با مشکلاتی از سوی بهره بردار مواجه شد که مدیرعامل صندوق احیاء از رفع مشکلات حقوقی این پرونده ها پس از پیگیری های جدی مدیریت جدید می گوید.

محمدرضا پوینده افزود: هم اکنون با توجه به برنامه ریزی های انجام شده بسیاری از فرآیندها اصلاح شده و سعی داریم تعدادی از بناهایی که در مالکیت سازمان میراث فرهنگی قرار دارند را به سرمایه گذاران واگذار کنیم.

به گفته پوینده، متاسفانه در دوره های پیشین تعدادی از پرونده بناهای تاریخی به مراجع قضایی ارسال شده بود. در این بناهای واگذار شده رعایت مسائل فنی و بهره برداری انجام نمی شد.

پوینده تاکید کرد: متاسفانه در این بناها از حق و حقوقی که صندوق در قالب قرارداد مشخص کرده بود صرف نظر می کردند و حاضر به تمکین نبودند. اما در حال حاضر با پیگیری های صورت گرفته این بناها به سرعت رفع تکلیف شده اند و به روال عادی واگذاری بازگشته اند.

وی تصریح کرد در دوره پساتحریم و پس از گذراندن دوره رکود با بسیاری از شرکت ها وارد مذاکره شده ایم و امیدواریم بسیاری از بناهای تاریخی با همکاری سرمایه گذاران داخلی و استقبال سرمایه گذاران خارجی به بهره برداری برسند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1