بصره آماده توسعه روابط با خراسان رضوی

19 فوریه 2016 - 11:50 dsfr.ir/uo41t

بصره آماده توسعه روابط با خراسان رضوی
iribnews.ir
دیدار استاندار بصره با استاندار خراسان رضوی

استانداران خراسان رضوی ایران و بصره عراق با هدف گسترش مناسبات دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، استاندار بصره در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضورش در مشهد، روابط دو کشور را مستحکم و تاریخی برشمرد و گفت: با توجه به جایگاه بصره در بین استان های عراق، از ظرفیت های موجود باید برای تقویت مناسبات استفاده کرد.

ماجد مهدی النصراوی پیشرفت های خراسان رضوی در حوزه های مختلف از جمله خدمات هتلداری و صنعت و معدن را قابل توجه دانست و گفت: متقاضی حضور متخصصان برای تامین زیرساخت ها در این حوزه ها هستیم.

او با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با مسوولان استان خوزستان درباره تعاملات در حوزه گردشگری سلامت و دریافت خدمات آموزشی، اظهار داشت: استان بصره آماده توسعه روابط خود در این زمینه با خراسان رضوی است.

استاندار خراسان رضوی هم در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان دو کشور در حوزه های فرهنگی و مذهبی، گفت: خراسان رضوی برای توسعه تعاملات خود با استان بصره آمادگی کامل دارد.

علیرضا رشیدیان با بیان اینکه رییس جمهور در سفر اخیر خود به مشهد بر لزوم توسعه تعاملات با عراق از طریق راه آهن تاکید کرد، افزود: توسعه مسیرهای ارتباطی در حوزه های هوایی، زمینی و ریلی از طریق توافق نامه ها و پیمان های مشترک به توسعه تعاملات دو استان خواهد انجامید.

او از تعاملات این استان با کربلا، نجف، کاظمین و بغداد خبر داد و گفت: استان بصره به عنوان قطب اقتصادی عراق، امکانات متعددی برای جذب سرمایه گذاری ها در زمینه های مختلف صنعت، کشاورزی، تجارت، خدمات فنی و مهندسی را دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1