پلمب واحدهای فروش متخلف تنها راه مقابله با بازار سیاه بلیت های نوروزی

17 فوریه 2016 - 16:50 dsfr.ir/5w786

پلمب واحدهای فروش متخلف تنها راه مقابله با بازار سیاه بلیت های نوروزی
اصغر خمسه
ترمینال اتوبوس

اخطار، جریمه و پلمب واحدهای فروش متخلف باید در انتظار دست اندرکاران ایجاد بازار سیاه بلیت های نوروزی باشد.

"عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی"

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نابه سامانی بازار بلیت های نوروزی گفت: هر ساله افزایش بدون ضابطه نرخ های بلیت های نوروزی موجبات غافلگیری مردم و در نهایت نارضایتی آنان را فراهم می کند.

یوناتن بت کلیا، با بیان اینکه دولت باید با نظارت دقیق بر بازار امکان جهش ناگهانی نرخ بلیت های نوروزی را از سودجویان سلب کند، افزود: در حال حاضر با توجه گسترش علم روز خرید بلیت های حمل و نقل ریلی و هوایی به صورت اینترنتی شده که باز هم با این نوع تحولات دست سودجویان از نرخ گذاری ها و چین یجاد بازار سیاه کوتاه نشده است.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید برنامه مدونی برای تنظیم بازار بلیت های نوروزی ارایه کند، تصریح کرد: بی برنامه گی یکی از عوامل حضور پررنگ دلالان و تاثیرگذاری بر نرخ ها است.

وی با بیان اینکه با برداشتن تحریم ها در شرایط پسابرجام و رونق صنعت گردشگری انتظار از ناوگان حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی بیش از پیش خواهد شد، افزود: جذب گردشگر نیازمند آماده سازی شرایط حتی در بحث بلیت و نرخ آن است.

بت کلیا با تاکید بر اینکه حضور آزادانه دلالان در بازار و نرخ گذاری های آنان ضربه مهلکی بر اقتصاد است، گفت: دولت باید از تجربه تلخ سال های گذشته در نرخ بلیت های نوروزی درس گرفته و از اکنون برای اتخاذ تدابیری سخت برای مقابله با سودجویان وارد عمل شود.

وی ادامه داد: اخطار، جریمه و پلمب واحدهای فروش متخلف باید در انتظار دست اندرکاران ایجاد بازار سیاه بلیت های نوروزی باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، مقابله با گران فروشی بلیت نوروزی را راهکاری برای تشویق مردم به رونق ایران گردی خواند و افزود: دولت باید با گران فروشی در هر حوزه ای برای بازگشت آرامش به بازار مقابله کند.

وی با بیان اینکه مراکز فروش بلیت های نوروزی باید پاسخگوی تمام وقت دستگاه های نظارتی در خصوص نحوه خدمت رسانی به مردم باشند، تصریح کرد: واحدهای فروش بلیت اگر دستگاه های نظارتی را ناظر بر عملکرد خود ببینند از نرخ گذاری های سلیقه ای اجتناب خواهند  کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پلمب واحدهای متخلف فروش بلیت های نوروزی تنها راه مقابله با بازار سیاه بلیت است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1