30 می 2020 - 11:52

فراخوان صابتا برای حضور سرمایه گذاران بناهای تاریخی در مسابقه یونسکو

17 فوریه 2016 - 15:50 dsfr.ir/q99lm

فراخوان صابتا برای حضور سرمایه گذاران بناهای تاریخی در مسابقه یونسکو
خبرگزاری آریا
ابوالفضل عبیدی معاون فنی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی

معاون فنی صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی از همه سرمایه گذاران بناهای تاریخی و متقاضیان واگذاری این بناها خواست تا در مسابقه حفاظت از میراث فرهنگی یونسکو شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، ابوالفضل عبیدی معاون فنی صندوق احیاء، در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، گفت: این مسابقه با نام حفاظت از میراث فرهنگی در حوزه آسیا و اقیانوسیه توسط یونسکو برگزار می شود تا الان سه نفر از ایران برنده دریافت این جایزه شده اند مانند بهره بردار ارگ سریزد، خانه ای در اردکان و بهره بردار خانه پل شیر در جلفای اصفهان و این جایزه در حوزه غیر دولتی است.

وی افزود: چندی پیش در جلسه ای از همه مالکان بناهای تاریخی خواستیم تا حضور پیدا کنند و فرم ها برای ارسال به یونسکو بفرستند این جایزه در سه محور است کسانی که در حوزه صندوق احیا فعالیت می کنند، همگی بخش خصوصی هستند که با سرمایه گذاری در بناهای تاریخی موجبات حفاظت از این بناها را فراهم و باسرمایه گذاری خود، بناهای تاریخی را احیا کرده اند.

عبیدی در پایان تصریح کرد: یکی از محورهای این مسابقه مشارکت مردم منطقه است که در این زمینه سرمایه گذارانی که بناهای تاریخی به آن ها واگذار شده می توانند برای دریافت این جایزه کاندید شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1