غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

صدور ویزای فرودگاهی، ایران را در رنک مقاصد گردشگری دنیا قرار می دهد

17 فوریه 2016 - 14:20 dsfr.ir/147wx

صدور ویزای فرودگاهی، ایران را در رنک مقاصد گردشگری دنیا قرار می دهد
wikimedia.org
صدور ویزای فرودگاهی برای 180 کشور به جز 9 کشور

ایران دارای جذابیت ها و پتانسیل های مطلوب تاریخی، فرهنگی و هنری برای گردشگران است لذا باید با اقداماتی مناسب انگیزه های مثبتی به منظور سفر به ایران برای توریست خارجی ایجاد شود.

"عضو فراکسیون گردشگری مجلس"

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص اقدام جمهوری اسلامی به منظور صدور ویزای فرودگاهی برای 180 کشور در جهت تسهیل حرکت توریستی و جهانگردی به ایران، گفت: این اقدام بسیار خوب و کار شناسانه است زیرا توریست به دنبال آرامش است و این آرامش را در ایجاد تسهیلات مختلف برای خودش جستجو می کند؛ لذا تمایلی ندارد برای گرفتن ویزا و روادید، روزها و ساعتی از وقت خود را در سفارتخانه ها و انجام کارها و امور اداری بگذراند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل شدن به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا این تصمیم را گرفته است و ما موظفیم برای توریست خود امکاناتی را مهیا کنیم که در کم ترین زمان ممکن مشکلات او حل شود زیرا یکی از مسائل مهمی که گردشگران در سفرهای خارجی با آن دست به گریبان هستند، بحث روادید است.

وی ادامه داد: صدور ویزای فرودگاهی که اکنون تصمیم به اجرای آن گرفته شده، اقدام خوبی و امتیازی مثبت برای تمام کسانی است که می خواهند به ایران سفر کنند؛ لذا باید در کنار آن نیز برخی پژوهش ها و آسیب شناسی ها صورت گیرد تا متوجه شویم چرا توریست به اندازه معقول به کشور ما سفر نمی کند؛ در واقع لازم است بدانیم چه اقدامات مثبت و اتفاقات خوبی در سایر کشورها انجام می شود تا زمینه برای اجرای مشابه آن در ایران فراهم شود.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه صدور روادید در فرودگاه ها یک گام از ده ها گامی است که تاکنون انجام نشده، تصریح کرد: ایران دارای جذابیت ها و پتانسیل های مطلوب تاریخی، فرهنگی و هنری برای گردشگران است لذا باید با اقداماتی مناسب برای توریست خارجی انگیزه های مثبتی ایجاد شود تا بیش از گذشته ایران را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب کنند.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس تاکید کرد: هر آنچه بتواند برای گردشگران خارجی راحتی و آسایش فراهم کند، آرامش روانی برای او نسبت به سفر به ایران را نیز ایجاد می کند؛ ضمن آنکه صدور روادید در فرودگاه ها در بسیاری از کشور ها انجام می شود و ما تازه به این جرگه ورود کرده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه به تازگی از صدور ویزای فرودگاهی برای 180 کشور خبر داده و اعلام کرده ایران بر اساس منافع خود و برای تسهیل حرکت توریستی و جهانگردی به ایران به دلیل زمینه های گسترده مربوط به موضوع توریسم در ایران، به اتباع همه کشورهای جهان به جز 9 کشور در مبادی ورود روادید اعطا خواهد کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1