10 ژوئن 2024 - 01:31
رییس میراث فرهنگی اعلام کرد:

ایران 20 اثر آماده برای ثبت در یونسکو دارد

15 ژوئن 2015 - 10:00 dsfr.ir/p17eb

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اکنون این سازمان 20 اثر ملموس و ناملموس در کشور را برای ثبت در سازمان یونسکو آماده دارد.

مسعود سلطانی فر شامگاه یکشنبه در فرودگاه بین المللی بجنورد اظهار کرد: از سال 2007 میلادی تصمیم گرفته شد که هر کشور در سال تنها می تواند یک اثر خود را در هر یک از حوزه های ملموس، ناملموس و حافظه جهانی برای ثبت جهانی پیشنهاد کند، لذا ثبت این تعداد اثر کشور در یونسکو 20 سال زمان خواهد برد.

سلطانی فر به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص پرونده دماوند برای ثبت جهانی و برنامه امسال سازمان در حوزه گردشگری از جمله جذب گردشگر خارجی در کشور پاسخ نداد.

طبق آمار موجود تاکنون 35 اثر تاریخی و هنری ایران در حوزه های میراث ملموس، ناملموس و حافظه جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیروز به همراه رییس جمهوری و در قالب نوزدهمین سفر استانی دولت به استان خراسان شمالی سفر کرده بود. وی در جریان سفرش از خانه صنایع دستی خراسان شمالی نیز دیدن کرد.

آدینه محمد سویدانلویی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز گفت: دستاورد سفر یک روزه رییس جمهوری و هیئت دولت به این استان، اختصاص 1100 میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت های گردشگری استان بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1