10 ژوئن 2024 - 01:24
مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعلام کرد:

تعداد کمپینگ ها تا آخر سال بیشتر می شود

14 ژوئن 2015 - 15:40 dsfr.ir/vp6tn

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعلام کرد: تا پایان امسال سه تا چهار کمپ، اکوکمپ و مجتمع بین راهی به ظرفیت اقامتگاه های کشور اضافه می شود.

«عبادرضا اسلامی» با بیان این که برای ایجاد کمپینگ های گردشگری چند نقطه شناسایی شده که در حال تهیه گزارش و رایزنی با استان های مربوطه هستیم، افزود: تفاهم نامه ای با استان مازندران نوشته شده تا اکوکمپ کوهستانی در کنار چشمه های "باداب سورت" ایجاد شود. فعلا منتظر نظر استاندار هستیم. قرار است کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فاز یک این مجموعه را با سرمایه گذاری خود آغاز کند تا سرمایه گذار توانمندی برای ادامه پروژه اعلام آمادگی کند.

اسلامی با بیان این که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای اجرای پروژه هایی که در دستور دارد نمی تواند معطل سرمایه گذار بماند برای همین کار را آغاز می کند، ادامه داد: هم اکنون در حال رایزنی با اداره منابع طبیعی هستیم تا در منطقه کلاردشت اکوکمپ سلامت راه اندازی کنیم. اگر منابع طبیعی نظر خود را سریع تر اعلام کند ما هم جدی تر وارد عمل می شویم.

وی همچنین به تغییر کاربری کاروانسرای صفوی واقع در مسیر مرند-تبریز برای تبدیل به مجموعه ای بین راهی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مسوولیت این کاروانسرا با 22 اتاق و ظرفیت اسکان 40 نفر با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی است که اگر قرارداد بسته شود از این ظرفیت برای تبدیل به مجموعه ای بین راهی استفاده می شود.

اسلامی همچنین از بستن قراردادی با شهرداری مشهد برای راه اندازی کمپ گردشگری غدیر خبر داد و گفت: اگر استانداری ها، شهرداری ها و همچنین اداره های منابع طبیعی همکاری خوبی داشته باشند، تا پایان سال حتما سه تا چهار کمپ و اکوکمپ به ظرفیت اقامتی کشور اضافه می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1