امضای تفاهم نامه مشترک گردشگری بین ایران و روسیه

16 فوریه 2016 - 16:00 dsfr.ir/340x8

پرچم ایران و روسیه

نشست مشترک فعالان گردشگری ایران و روسیه برگزار شد و در این نشست تفاهمنامه مشترکی با آژانس فدرال گردشگری روسیه به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم نامه و نشست مشترک فعالان گردشگری ایران و روسیه درباره اقدام مشترک دو کشور بعدازظهر روز 27 بهمن ماه در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و تفاهم نامه ای بین مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و اولگ سافونف رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه در حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و جاگاریان سفیر روسیه در تهران به امضا رسید.

در این برنامه مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: محدودیتی برای حضور سرمایه گذاران روس در ایران نداریم. احداث هتل ها، تاسیسات گردشگری و سایر فعالیت های گردشگری بدون هیچ محدودیتی زمینه لازم را برای سرمایه گذاری بخش گردشگری روسیه فراهم می کنیم.

وی افزود: سهمی که دو کشور از گردشگری دارند در حال حاضر راضی کننده نیست و محدود است. به سرعت با اراده دو طرف باید هر دو کشور فعالیت ها را توسعه دهند و سهم خوبی را از گردشگری دو کشور داشته باشند. پس از لغو تحریم ها و توافقی که با 1+5 داشتیم کشور را در فضایی جدید از فعالیت های گردشگری می دانیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی  فعالیت دفتر اطلاع رسانی روسیه در ایران را تبریگ گفت و افزود: ما هم متقابلا در نظر داریم تا علاوه بر پایتخت روسیه، سایر شهرهای بزرگ این کشور دفاتر اطلاع رسانی کشورمان فعال شود تا زمینه ای برای توسعه فعالیت های گردشگری باشد.

بنابراین این گزارش این تفاهم نامه در راستای اجرای موافقتنامه ای بوده است که در سال 2007 در مسکو به امضا رسید.

در این تفاهم نامه آمده است که طرفین برای بهبود تبادل گردشگر همکاری می کنند و به برقراری تماس های مستقیم میان سازمان ها و شرکت های گردشگری ایران و روسیه کمک خواهند کرد. همچنین طرفین بر اساس توافق ملی خود به تسهیل امور مربوط به تبادل گردشگری کمک می کنند.

همچنین طرفین مصمم به گسترش همکاری در حوزه گردشگری دریایی در دریای خزر هستند.

در حوزه ترویج محصولات گردشگری نیز اعلام شد طرفین اقلام تبلیغات گردشگری را با یکدیگر تبادل کرده و متقابلا برای ترویج محصولات گردشگری از طریق رسانه ها همکاری می کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1