10 ژوئن 2024 - 00:28
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر عنوان کرد:

دولت باید درباره نوسازی ناوگان اتوبوسی احساس مسئولیت کند

16 فوریه 2016 - 15:10 dsfr.ir/4c939

دولت باید درباره نوسازی ناوگان اتوبوسی احساس مسئولیت کند
tehranpress.com
مینی بوس های قدیمی و فرسوده حمل و نقل عمومی در غرب تهران

بنا بر اظهارات رئیس جمهور مردم مستحق استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده نیستند.

"رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران"

محمد حقانی در گفتگو با تین نیوز گفت: مردم ایران دارای شعور اجتماعی بالا و تمدن غنی ایرانی-اسلامی هستند، بنابراین ملتی با این شاخصه ها باید همواره از بهترین ها برخوردار باشد و این فرمایش رئیس جمهور عین واقعیت است.

وی با تائید مجدد سخنان دکتر روحانی، تصریح کرد: بیش از یک دوم ناوگان اتوبوسی کشور در کلان شهرها و به خصوص در تهران فرسوده است که با شان مردم ایران سازگاری ندارد. ضمن آنکه باید یادآور شد مینی بوس ها موجود از مرز فرسودگی گذشته و تردد آن ها مساوی است با تولید درصد بالایی از آلودگی در سطح شهرها.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر، اظهار داشت: در طرح جامع ترافیک شهر تهران باید در خصوص زیرساخت های حمل و نقل عمومی در سال 1404 به 75 درصد دست پیدا کنیم اما، متاسفانه بدون توجه به عواقب ساخت بزرگراه، در بخش بزرگراهی درصد بیشتری را محقق کرده ایم که قطعا چالش برانگیز خواهد بود. این بدان معنا است که با ساخت راه و بزرگراه از خودروهای تک سرنشین برای حضور در خیابان ها دعوت می کنیم.

حقانی با تاکید بر نیاز به ایجاد زیرساخت های حمل و نقل عمومی در کشور، گفت: در کشورهای دیگر بیش از کشور ما خودرو وجود دارد اما، از آن تنها در موارد خاص و اورژانسی استفاده می شود.

وی افزود: بر اساس نص صریح قانون، دولت باید به نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوسی احساس مسئولیت کند که متاسفانه به هر دلیلی از همراهی با این بخش در سال های اخیر خودداری کرده است.

1