حضور قشم در نمایشگاه گردشگری BIT 2016

16 فوریه 2016 - 09:30 dsfr.ir/tk08q

حضور قشم در نمایشگاه گردشگری BIT 2016
qualitytravel.it
نمایشگاه گردشگری BIT 2016 در شهر میلان ایتالیا

با اجرای برجام، انتظار می رود بازار گردشگری ایتالیا روی خوش تری به ایران نشان دهد.

نمایشگاه گردشگریBIT که از سال 1980 در شهر میلان برگزار شده، یکی از کلیدی ترین نمایشگاه های گردشگری جهان به حساب می آید؛ این نمایشگاه در سال 2015 حدود 60 هزار بازدیدکننده حرفه ای و متخصص از سراسر جهان داشته است.

همچنین  برای دست اندرکاران گردشگری در جهان، BIT نمایشگاهی است که با فراهم کردن مخاطبانی گسترده، دوستداران مسافرت، خبرنگاران تلویزیونی و رسانه ها، حاضران در این تجارت را از گوشه گوشه جهان در یک نقطه جمع می کند.

اسپانسر اصلی این نمایشگاه، «فیرامیلانو» مهم ترین بازیگر صنعت گردشگری در ایتالیاست؛ فیرامیلانو یکی از بزرگ ترین شرکت ها در نوع خود در جهان است و برگزاری مداوم و هرساله این نمایشگاه از سال 1980 تاکنون، بیت را به محلی تصمیم ساز و جریان ساز برای حرفه ای ها، خریداران و ارائه دهندگان خدمات تبدیل کرده و یکی از معتبرترین نمایشگاه های جهانی در زمینه گردشگری است.

خدمات این نمایشگاه در بخش های مختلفی ارائه می شود: خدمات لوکس، تفریحات، صنایع دستی و غذا و فرهنگ. یکی از بخش های جدید اضافه شده به این نمایشگاه برای سال جاری مبحث عروسی و مسافرت های ماه عسل است. ایتالیا با فرهنگ غنی  غذایی و توانمندی بالا در زمینه رویدادهای ورزشی توانسته رشد خیره کننده ای در توریسم داشته باشد، اجرای 60 نمایشگاه تخصصی و سه کارگاه تجربی در بیت 2016 گوشه ای از توانایی های ایتالیا را نشان می دهد. بخش ویژه نمایشگاه سال جاری، «بیت چین» نام دارد. بازار بزرگ چین، جمعیت زیاد و سرمایه عظیم این کشور در آسیا، موجب شده غرفه و همایش های زیادی به این کشور اختصاص داده شود تا بیت امسال فرصت های بزرگی را در اختیار چین قرار دهد.

حضور 100 کشور، بیشتر از دو هزار کمپانی شرکت کننده، 1500 خریدار عمده، فراتر از 62 هزار بازدیدکننده و 40 هزار دیدار تجاری سی و ششمین نمایشگاه گردشگری ایتالیا (BIT) در میلان را به ملاقاتگاه مهمی بدل کرده است، امسال نیز مانند سال های گذشته، سازمان جهانگردی توریستی آزاد ایتو و مرکز همکاری های فرهنگی اقتصادی ایتالیا و ایران «چی چه» با هم در نمایشگاه بین المللی بیت حضور دارند و پیش بینی می شود در این نمایشگاه استقبال بسیار بالایی از فضای این دو سازمان مطرح به وجود بیاید.

با اجرای برجام، انتظار می رود بازار گردشگری ایتالیا روی خوش تری به ایران نشان دهد. امروز از ساعت 16:30 تا 18:30 به وقت ایتالیا، همایشی با عنوان «سرمایه گذاری ایران در توریسم» با همکاری مشترک دو سازمان ذکر شده در غرفه 18 اتاق محل ملاقات های جهانی برگزار خواهد شد.

از جمله فعالیت های به ثبت رسیده این دو سازمان، یکی از مهم ترین ماراتون های دنیاست که به «ماراتون کویری» معروف شده است؛ این ماراتون که «خط ابریشم ایران اولترا ماراتون» نام دارد از دوم تا 9 ماه می میلادی سال 2016 برگزار می شود. این همایش را یکی از مهم ترین و مطرح ترین سازمان های برنامه ریزی این گونه فعالیت ها در دنیا با همکاری ایتو، ماهان ایر و سازمان چی چه سامان داده است.

آمار و ارقام ارائه شده از سال 2015 نمایشگاه بیت چشم انداز موفقی را برای سال جاری نشان می دهد؛ این نمایشگاه برای بخش تاجران حرفه ای 77 درصد از فعالیت های خود را به بخش تفریحات، هشت درصد بخش لوکس، هشت درصد بخش دیجیتال و هفت درصد به سایر بخش ها اختصاص داده بود.

استقبال خریداران از نمایشگاه سال 2015 به این شرح بود:

  1. 60 درصد بخش تفریحات
  2. 15 درصد بخش لوکس
  3. 25 درصد سایر موارد

نزدیکی این اعداد گویای عملکرد موفق بیت است ضمن اینکه آمار سال 2015، 91 درصد رضایت کلی افراد حاضر در نمایشگاه، 89,1 درصد ارزیابی موفق از بازدیدکنندگان و 89,9 درصد ارزیابی کیفیت بالای مذاکرات تجاری را نشان می دهد.

منطقه آزاد قشم به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و با همکاری هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مسئول برپایی پاویون ایران در این نمایشگاه بین المللی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « فرینا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1