21 ژوئن 2024 - 03:28

نیاز ایران به 160 فروند هواپیمای کم سرنشین

15 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/as0i9

نیاز ایران به 160 فروند هواپیمای کم سرنشین
بعد چهارم
هواپیما مسافربری کم سرنشین ایران-140

ایران 160 هواپیمای کم سرنشین با ظرفیت 50 تا 100 صندلی نیاز دارد.

"رئیس سازمان هواپیمایی کشور"

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با اعلام اینکه ایران 160 هواپیمای کم سرنشین با ظرفیت 50 تا 100 صندلی نیاز دارد که شرکت های لیزینگ می توانند در خریداری این هواپیما کمک کنند، گفت: ایران در طول سال های گذشته محدودیت های جدی در همکاری با کشورهای خارجی و بین المللی داشته است، اما خوشبختانه با اجرایی شدن برجام تمام محدودیت ها برطرف شده است.

به گزارش تین نیوز؛ علی عابدزاده در همایش توسعه صنعت هوایی و فرودگاه های ایران گفت: در کشور 50 فرودگاه کوچک وجود دارد که در طول سال های گذشته استفاده چندانی از آن ها صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: ایران به دنبال ارتباط جدی با جامعه جهانی است تا اقتصاد خود را در صنعت حمل و نقل هوایی توسعه دهد.

عابدزاده افزود: در حال حاضر 80 درصد از مسافران با ایرلاین های داخلی و 20 درصد از مسافران با ایرلاین های خارجی جابجا می شوند.

وی خاطرنشان کرد: با لغو محدودیت های بانکی شرکت های لیزینگ هواپیما می توانند در ایران فعال شده و با ارتباط گرفتن با بانک های داخلی مقدمات انتقال مالی را فراهم کنند.

عابدزاده با بیان اینکه با واقعی سازی بلیت هواپیما شرایط بازار برای رقابت مهیا می شود، اظهار داشت: امیدواریم با باز شدن فضا شرایط برای همکاری در عرصه آموزشی تاسیس نخستین مرکز آموزش خدمات هوایی فراهم شود.

1