23 ژوئن 2024 - 00:29

بهره برداری از تابلوهای بریل در خط BRT تهران

14 فوریه 2016 - 17:20 dsfr.ir/1632j

بهره برداری از تابلوهای بریل در خط BRT تهران
wikimedia.org
اتوبوس دوکابین بی آر تی در حال مسافرگیری

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از راه اندازی تابلوهای مسیریاب با خط بریل در خط یک بی.آر.تی طی روزهای آینده خبر داد.

پیمان سنندجی با بیان اینکه در حال حاضر طراحی تابلوهای مسیریاب با خط بریل در ایستگاه های اتوبوس خط 1 بی آر تی به اتمام رسیده است، گفت: این اقدام به منظور دسترسی آسان تر برای نابینایان در راستای استفاده حداکثری از این خطوط صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: به منظور تایید نهایی فرمت و صحت علائم با جامعه نابینایان رایزنی صورت گرفته است که پس از آن و طی روزهای آینده نخستین تابلوهای مسیریاب خط بریل در خط 1 بی آر تی مسیر آزادی-خاوران به بهره برداری می رسد.

به گفته سنندجی این مهم برای اولین بار درخط یک BRT رخ می دهد و کم کم با بررسی مشکلات و رفع نقاط ضعف و کاستی ها، این طرح در سطح تمامی خطوط BRT شهر تهران اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران همچنین از نصب دستگاه صوتی اعلام کننده نام ایستگاه ها در داخل اتوبوس های BRT خبر داد و گفت: از این پس اتوبوس ها نیز مانند مترو به سیستم صوتی اعلام کننده نام ایستگاه مجهز می شوند تا نابینایان بهتر بتوانند مسیر خود را انتخاب کنند.

سنندجی در ادامه به راه اندازی اینترنت در داخل اتوبوس های پایتخت پرداخت و بیان کرد: دو سال پیش موضوع اینترنت در اتوبوس ها مطرح شد و با توجه به مشکلاتی که در آن زمان به وجود آمد، متوقف شد این در حالیست که اکنون مجددا در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی اینترنت داخل اتوبوس ها به لحاط زیرساخت های فنی و مسائل حقوقی و مجوزها کمی زمانبر است، گفت: به منظور تحقق این امر با شرکت های توانمند رایزنی صورت گرفته است. امیدوارم با رفع مسائل حقوقی و صدور مجوزها در سال 95 اینترنت داخل اتوبوس ها راه اندازی شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1