نخستین گردهمایی تولیدکنندگان برتر صنایع دستی ایران برگزار می شود

14 فوریه 2016 - 17:10 dsfr.ir/nq4ci

نخستین گردهمایی تولیدکنندگان برتر صنایع دستی ایران برگزار می شود
میثم رودکی
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

نخستین گردهمایی مشترک تولیدکنندگان برتر صنایع دستی کشور دوم اسفندماه به همت معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی در محل سالن فجر سازمان میراث فرهنگی برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی کشور در خصوص برگزاری نخستین گردهمایی تولیدکنندگان برتر صنایع دستی ایران گفت: هدف ما از برگزاری این برنامه تشکیل انجمن تولیدکنندگان صنایع دستی کشور است تا این تشکل بتواند با حضوری جدی در اتاق بازرگانی ایران فرصتی اثربخش برای تولیدکنندگان و صنعتگران صنایع دستی فراهم آورد.

فریدون میرزالو همچنین افزود: ما تلاش می کنیم تا با حضور اصناف و تولیدکنندگان بزرگ صنایع دستی، برترهای این عرصه را بشناسیم و با معرفی کارگاه های برتر و بزرگ تولید صنایع دستی در ادامه راه با انسجام و استحکام بیشتری حرکت کنیم.

میرزالو در خصوص نحوه گزینش کارگاه های برتر نیز بیان کرد: گزینش این کارگاه بر اساس شاخص های حوزه تولید صورت گرفته و بر همین اساس از میان بیش از 200 کارگاه معرفی شده از سوی استان های کشور، در نهایت به یک فهرست 70 کارگاهی رسیدیم و مدیران آن ها را برای حضور در برنامه دوم اسفندماه 1394 به تهران دعوت کردیم.

مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی در خصوص ضرورت این نشست اظهار کرد: ما در حال حاضر ساختار غیردولتی برای مدیریت تولیدات سفارش پذیر صنایع دستی نداریم. مسلما تشکیل این انجمن موجب می شود تا در حوزه تولید و عرضه تولیدات سازماندهی مشخصی ایجاد کنیم و با این کار به رشد فزاینده و منطقی کارگاه های تولیدی در نقاط مختلف کشور کمک نماییم.

وی ادامه داد: معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در حقیقت تلاش می کند با این کار برای جریان تولید صنایع دستی ایران، یک مسیر و حرکت منسجمی مبتنی بر نیاز بازار و ظرفیت های موجود ایجاد کند.

میرزالو در پایان برای موفقیت این نشست اظهار امیدواری کرد و گفت: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری این نشست به اشتراک در آوردن تجربیات تولیدکنندگان بزرگ و موفق در سطح کشور است تا این نتایج مورد استفاده همه تولیدکنندگان صنایع دستی در کشور قرار گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1