17 نوامبر 2019 - 20:53

موزه سنگ دزک افتتاح شد

14 فوریه 2016 - 15:20 dsfr.ir/2z7nn

موزه سنگ دزک افتتاح شد
wikimedia.org
مجموعه تاریخی و فرهنگی امیرمفخم دزک

موزه سنگ دزک در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، بهمن عسگری سوادجانی از افتتاح موزه سنگ واقع در مجموعه تاریخی و فرهنگی امیرمفخم دزک خبر داد.

وی اظهار داشت: مجموعه تاریخی و فرهنگی دزک از جمله بناهای ثبتی این استان در فهرست آثار ملی کشور به شمار می رود که در فاز اول عملیات اجرایی آن موزه پوشاک و  فاز دوم آن که موزه سنگ است، افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این موزه نزدیک به یکصد قطعه سنگ تاریخی جمع آوری شده از سطح استان شامل ستون، سرستون، شیرسنگی، سنگ آسیاب، ازاره های سنگی، سنگ قبور تاریخی، سنگ پله، سنگ های عصارخانه و ... می باشند که در معرض دید گردشگران، مسافران و عموم قرار می گیرد افزود: این آثار متعلق به دوران های تاریخی، صفویه و قاجاریه نیز هستند.

وی هدف از راه اندازی این موزه ها را حفظ و صیانت از آثار تاریخی استان در جهت بهبود و شناسایی فرهنگ و پیشینه تاریخی استان دانست.

عسگری سوادجانی بازدید برای عموم را از ساعت 8 صبح لغایت 17 عصر دانست و افزود: مجموعه تاریخی فرهنگی امیرمفخم دزک واقع در شهرستان کیار حدود 35 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1