3 ژوئن 2020 - 11:21

افزایش 120 درصدی بخش بین الملل نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

14 فوریه 2016 - 15:30 dsfr.ir/142gd

افزایش 120 درصدی بخش بین الملل نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری
دنیای سفر
نشست خبری نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

مجری نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری از افزایش 120 درصدی بخش بین الملل در این نمایشگاه خبر داد.

مدیرکل بازاریابی سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در نشست خبری نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ضمن ابراز بی اطلاعی از دلایل عدم حضور خوشه سار بوم گردی در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری گفت: چنانچه خوشه سار بوم گردی درخواست های خود را منتقل می کرد،‌ امکان یافتن راه حل برای حضور آنها در این نمایشگاه وجود داشت.

میهمان ما باشید

علی باقرنعمتی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی گردشگری، مهم ترین رویداد در این صنعت است،‌ گفت: نهمین دوره نمایشگاه با شعار «میهمان ما باشید» و نماد خانه ایرانی به عنوان میراث ماندگار و یکی از سرمایه های گردشگری کشور برگزار می شود.  

وی افزود: در راستای معرفی بیشتر این نماد و اهمیت آن در صنعت گردشگری در پوستر و غرفه آرایی از نشانه های خانه ایرانی در سالن اصلی نمایشگاه که ایران نام گرفته، بهره گرفته شده است.

مدیرکل بازاریابی سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اذعان به توفیق های دولت یازدهم در توسعه صنعت گردشگری اظهار کرد: در همان روزهای ابتدایی اعلان عمومی مشارکت و حضور در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری شاهد استقبال گسترده بخش خصوصی بودیم.

برگزاری سه همایش گردشگری حلال،‌ غذا و سلامت

وی همچنین از برگزاری سه همایش و چند رویداد در این نمایشگاه خبر داد و گفت: همایش های گردشگری حلال،‌ نقش غذا در گردشگری و گردشگری سلامت به ترتیب از روزهای چهارشنبه تا جمعه از ساعت 10 الی 13 در سالن صدف برگزار می شوند.

نعمتی اضافه کرد: در حاشیه نمایشگاه نیز نشست های تخصصی مانند برگزاری دو نشست b2b با فعالان بخش خصوصی و دولتی در حوزه گردشگری کشورهای روسیه و فرانسه با حضور رئیس و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی را از دیگر برنامه های جانبی نمایشگاه عنوان و تصریح کرد: هدف از این برنامه ها در کنار همایش یاد شده تثبیت نمایشگاه تهران به عنوان یک نمایشگاه معتبر در عرصه گردشگری است.

امضای سند همکاری ایران و روسیه در صنعت گردشگری

مدیرکل بازاریابی سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگری از سخنان خود به حضور مقامات رسمی سایر کشورها در مراسم افتتاحیه اشاره کرد و گفت: هیاتی به سرپرستی رئیس آژانس فدرال گردشگری فدراسیون روسیه در این مراسم حضور داشته و در ادامه سند همکاری دو کشور در صنعت گردشگری امضا می شود؛ همچنین وزیر گردشگری یونان از دیگر مهمانان مراسم افتتاحیه است. در کنار آن ها مقاماتی از کشورهای ترکیه،‌ فرانسه،‌ ایتالیا نیز به شکل غیررسمی از نمایشگاه دیدن می کنند و ما نشست تورگردانان ایران و فرانسه را در روز چهارشنبه برگزار خواهیم کرد.  

وی درباره کشورهای شرکت کننده در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری گفت: 16 کشور شامل اسپانیا،‌ تایلند،‌ آذربایجان،‌ ترکیه،‌ روسیه،‌ ویتنام،‌ مالزی،‌ کره جنوبی،‌ یونان،‌ ایتالیا،‌ عمان‌، چین،‌ عراق،‌ بنگلادش،‌ سوریه و سریلانکا در نمایشگاه امسال در فضایی بالغ بر 900 متر شرکت کرده اند.

نعمتی در پاسخ به این پرسش که مشارکت کشورهای خارجی در این نمایشگاه بر چه مبنایی صورت خواهد گرفت،‌ اظهار کرد: آژانس ها و هتل های خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و برخلاف سال های گذشته کمترین فعالیت را از سوی سفارتخانه ها داریم. همچنین در حاشیه نشست هم نشست هایی را برای مذاکره از سوی گروه هایی داریم که دارای غرفه در نمایشگاه نبوده اما در حال مذاکره با شرکای خود برای مشارکت در موضوع گردشگری هستند.

حضور 44 شرکت خارجی در نمایشگاه گردشگری

فرهاد امینیان مجری نمایشگاه بین المللی نیز در این نشست خبری گفت: تعداد سالن های در اختیار نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در این دوره از 7 سالن و 25 هزار متر مربع در سال گذشته به 9 سالن به مساحت 32 هزار متر مربع افزایش یافته است. از این مساحت 16 هزار متر به بخش داخلی اختصاص دارد که نسبت به سال قبل 30 درصد رشد و بخش بین المللی با 900 متر مربع 120 درصد نسبت به سال 93 با 410 متر مربع افزایش مساحت را داشته است.

وی افزود: از 414 شرکت شرکت کننده 370 شرکت ایرانی و 44 شرکت خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده اند که هر کدام در گروه های تخصصی شرکت می کنند. به این ترتیب دفاتر خدماتی و مسافرتی در سالن های  40 و 44B،‌ هتلداری در سالن 44B،‌ صنایع دستی در سالن 38A،‌  بخش بین الملل در سالن 40 طبقه پایین و به صورت پراکنده در سالن های دیگر،‌ گردشگری سلامت در  سالن 41B، استان ها در سالن 38 با نام ایران و خانه های تاریخی در سالن 35 حضور دارند.

همچنین در سالن 38 استیج ویژه ای جهت برگزاری مراسم های آیینی-سنتی و اجرای گروه های موسیقی استان ها تعبیه شده که در بازه زمانی افتتاحیه تا اختتامیه  طی برنامه زمان بندی به اجرای مراسم های خود می پردازند.

امینیان در پاسخ به این پرسش که مشارکت با شرکت آلمانی در این نمایشگاه که پیشتر عنوان شده بود به چه نتیجه ای رسیده است،‌ گفت: با توجه به اینکه این شرکت نتوانست به تعهدات خود عمل کند،‌ این مشارکت نافرجام باقی ماند.

80 درصد نمایشگاه در اختیار بخش خصوصی است

وی درباره مشارکت بخش خصوصی تصریح کرد: بیش از 80 درصد نمایشگاه در اختیار بخش خصوصی است و تنها سالن 38 به بخش عمومی اختصاص دارد. همچنین ما در این نمایشگاه شاهد حضور دوباره کشورهای خارجی هستیم موضوعی که تاکنون کمتر اتفاق افتاده و اغلب شرکت کنندگان پس از حضور در یک دوره مایل به همکاری دوباره نبودند،‌ آژانس هایی از یونان،‌ ترکیه،‌ آذربایجان،‌ روسیه و امارات نیز در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

مجری نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری همچنین درباره موضوع اطلاع رسانی خاطرنشان کرد: علاوه بر نصب بنرهای این نمایشگاه در کلیه اماکن متعلق به سازمان متبوع و ارسال تیزر آن برای ادارت کل استانی جهت پخش در مراکز استانی صدا و سیما،‌ 10 بیلبورد شهری رزرو شده  و همچنین هماهنگی لازم جهت پخش تیزر تلویزیونی به صورت سراسری 40 نوبت با صدا و سیما صورت گرفته است. ارسال پیامک به 500 تا 600 هزار نفر از فعالان این عرصه از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1