10 ژوئن 2024 - 02:45
به همت موسسه مطالعات خلیج فارس:

نسخه آنلاین موزه تمدن ایران راه اندازی شد

14 ژوئن 2015 - 11:10 dsfr.ir/m8rk6

نسخه آنلاین موزه تمدن ایران راه اندازی شد
Iran Civilization Museum

گنجینه ای از تصاویرِ اشیا، تندیس ها، سکه ها، مهرها و بناهای تاریخی ایران در دوره های مختلف، به همت موسسه مطالعات خلیج فارس در اینترنت گردآوری و راه اندازی شد.

تصاویر این موزه به پنج دوره پیش از هخامنشیان، هخامنشیان، پارتیان، ساسانیان و دوره اسلامی تقسیم شده است.

تصاویر این گنجینه نه تنها اشیای موزه های ایران، بلکه اشیای ایرانی که در برخی موزه های خارجی نگهداری می شوند را نیز در بر می گیرد. توضیحات تصاویر به زبان انگلیسی است و بنیاد مطالعات خلیج فارس، آن را به ویژه برای آشنایی مخاطبان بین المللی با تاریخ و تمدن ایران و مقابله با «ایران هراسی» تهیه کرده است.

روزبه پارساپور، مدیر عامل موسسه مطالعات خلیج فارس، در این باره گفت: کارشناسان جغرافیای سیاسی و باستان شناسی در این موسسه به منظور نشان دادن چهره حقیقیِ کهن ترین کشور تاریخ جهان یعنی ایران، پس از ماه ها تلاش موفق شدند موزه انگلیسی زبانی از تمدن غنی ایران متشکل از فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی را بر روی وب سایت راه اندازی کنند.

این موزه انگلیسی زبان که شرح حال تمدن غنی ایران از 7000 هزار سال پیش تا کنون را برای بازدید کننده های کشورهای مختلف جهان به نمایش می گذارد، برای نخستین بار است که در فضای اینترنت به چنین شیوه نوینی طراحی شده و به سهولت برای مردم جهان قابل دسترسی است.

موزه تمدن ایران (Iran Civilization Museum) در آدرس http://www.persiangulfstudies.com/IranMuseum قابل دسترس است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1