21 ژوئن 2024 - 01:33

پیش فروش یک چهارم بلیت قطارهای نوروزی

13 فوریه 2016 - 13:30 dsfr.ir/zg9zf

پیش فروش یک چهارم بلیت قطارهای نوروزی
تین نیوز
نمایی از ایستگاه قطار راه آهن و مسافران

یک چهارم بلیت قطارهای نوروزی پیش فروش شده اند. قطار در تمام مسیرها برای اکثر روزها به ویژه در مسیر پر ترافیک تهران-مشهد موجود است.

"مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن"

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن درباره آخرین وضعیت پیش فروش بلیت قطارهای مسافری طرح نوروزی از 25 اسفند 94 به مدت 20 روز تا 15 فروردین 95 گفت: کل ظرفیت ایجادی برای این مدت 92 هزار و 285 صندلی به صورت روزانه و یک میلیون و 845 هزار و 700 صندلی در کلیه مسیرها است که بلیت یک میلیون و 500 هزار صندلی در برنامه پیش فروش قرار دارد و نحوه فروش بلیت قطارهای محلی و حومه ای نیز متفاوت است.

وی با بیان اینکه حدود 400 هزار بلیت در طرح نوروزی تا به امروز توسط هم وطنان عزیز پیش خرید شده است، افزود: این رقم حدود یک چهارم بلیت های عرضه شده است. در حال حاضر بلیت در تمام مسیرها برای اکثر روزهای طرح نوروزی موجود است و متقاضیان برای تهیه بلیت می توانند به سامانه اینترنتی پیش فروش بلیت به نشانی www.rai.ir و آژانس های مسافرتی و مراکز فروش بلیت قطار مراجعه کنند.

این مقام مسئول در شرکت راه  آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: در مسیر تهران-مشهد برای تمامی تاریخ ها قطار موجود است که البته از قطارهای با کیفیت، بهتر در این مسیر استقبال شد و این نوع قطارها پُر شده اند ولی قطارهایی مثل قطارهای اتوبوسی که به نسبت در قیاس با سایر قطارها خدمات کمتری به مسافران می دهند هنوز ظرفیت دارند.

وی در پاسخ به این سوال که استقبال مردم از قطارهای با کیفیت بیشتر بوده یا قطارهای ارائه دهنده خدمات ارزان، اظهار کرد: با نظارتی که بر روی ارائه خدمات به مسافران وجود دارد عمده قطارهای موجود در طرح نوروزی با کیفیت هستند و کمتر از قطارهای درجه 2 و اتوبوسی استفاده شده است ولی به طور کلی مردم از قطارهایی که از کیفیت خدمات بهتری برخوردارند، استقبال بیشتری کرده اند.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن افزود: بر اساس اطلاعات موجود 24 درصد بلیت قطارهای مسافری عرضه شده از طریق اینترنت و مابقی از طریق مراکز پیش فروش بلیت بوده است.

وی یادآور شد: متقاضیان خرید بلیت طرح های نوروزی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تهیه بلیت با سامانه صدای مسافر به شمار تماس 5149 اطلاعات کامل تر کسب کنند.

جعفری با بیان اینکه تا به امروز گزارشی از شکایت مردمی دریافت نشده است، افزود: به این دلیل که فروش بلیت قطارهای نوروزی به صورت تدریجی انجام شد و ازدحام زیادی نیز برای تهیه بلیت شاهد نبودیم، بنابراین مشکل خاصی گزارش نشده است. در عین حال بازرسی به صورت محسوس و نامحسوس در آژانس های مسافرتی و مراکز فروش بلیت انجام می شود تا بر فروش بلیت به مسافران نظارت کافی وجود داشته باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1