21 ژوئن 2024 - 02:06

چرا اتوبوس هایBRT جدید پلاک ندارند؟

13 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/nj4mb

چرا اتوبوس هایBRT جدید پلاک ندارند؟
تین نیوز
اتوبوس های جدید بی آر تی تهران

برخی از این اتوبوس های جدید BRT پلاک موقت دارند و از نصب پلاک ملی بر روی آن ها خبری نیست.

چند ماهی از ورود اتوبوس های دوکابین به چرخه حمل و نقل دورن شهری می گذرد؛ اتوبوس هایی که عمدتا در مرکز شهر و در خط BRT راه آهن-تجریش فعالیت می کنند؛ اما در حالی اقدام به ارائه سرویس به مردم می کنند که برخی از این اتوبوس ها پلاک موقت دارند و از نصب پلاک ملی بر روی آن ها خبری نیست.

سالهاست که نصب پلاک ملی بروی تمامی وسایل نقلیه الزامی است و نصب کوتاه مدت پلاک های موقت نیز بر همگان روشن است اما با این حال مدتی است که اتوبوس ها با پلاک موقت در سطح شهر تهران تردد دارند و با اینکه سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در واکنش به تردد اتوبوس های بدون پلاک در خطوط BRT عنوان کرده که تمام وسائل نقلیه متحرک در کشور باید دارای پلاک ملی باشند و تردد خودروهای فاقد پلاک در معابر تخلف بوده و پلیس ملزم است تا نسبت به این تخلف، برخورد کند؛ اما بازهم شاهد تردد اینگونه اتوبو س ها آن هم در نقطه مرکزی شهرهستیم.

ابوالفضل قناعتی هیات رئیسه شورای شهر و عضو کمیسیون حمل و نقل شورا در گفت و گو با ایسنا نیز با ابراز تعجب از این اقدام شهرداری تهران، با بیان اینکه تمام خودورهایی که در سطح شهر تردد می کنند باید دارای پلاک که به نوعی شناسنامه آن ها محسوب می شود باشند، گفت: اگر برای مردم مشکلی ایجاد شود؛ باید پلاک خودرو مشخص باشد و باید این مشکل هرچه زودتر رفع شود.

جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأیید تردد اتوبوس های بدون پلاک ملی در سطح شهر با بیان اینکه این اتوبوس ها دارای استاندارد یورو 4 هستند گفت: این اتوبوس ها مجوز سازمان محیط زیست، وزارت صنعت و معدن، مؤسسه استاندارد و پلیس را داراست اما به دلیل اینکه تشریفات اداری مربوط به شماره گذاری طولانی می شد هماهنگی لازم را انجام دادیم تا با شماره ای که برای مردم و پلیس قابل شناسایی باشد بتوانند خدمات رسانی کنند.

تشکری هاشمی با اشاره به محرومیت شهر تهران از اتوبوس های جدید افزود: اتوبوس ها در زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند، شماره گذاری نیز می شوند. این درحالی است که به تدریج و بدون ایجاد اختلال در سیستم خدمات رسانی اتوبوس ها دارای پلاک ملی می شوند.

1