«تئاتر شهر» در میان برترین های معماری ایرانی

13 فوریه 2016 - 10:10 dsfr.ir/u85cn

«تئاتر شهر» در میان برترین های معماری ایرانی
avinyfilm.ir
نمایی از تئاترشهر در شب

در ادامه اجرای پروژه «یک صد معمار، یک صد انتخاب» آثار شاخص دیگری در حوزه معماری معاصر ایران معرفی شدند که در میان آن ها، نام های آشنایی مانند تئاتر شهر به چشم می خورد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در نشست پنجم این پروژه، شهرک «شوشتر نو» از کامران دیبا از سوی دکتر گیتی اعتماد به عنوان اثر برجسته در حوزه معماری و شهرسازی ایران و ساختمان فرهنگسرای فرشچیان (با نام اولیه مرکز هنرهای اصفهان) اثر فرهاد احمدی از سوی مهندس احمد گشایشی معرفی شدند.

مهندس فریده صائبی، ساختمان کنسولگری ایران در برلین اثر سیدهادی میرمیران را به دلیل ترکیب هنرمندانه ظرایف معماری ایران با فرهنگ کشور میزبان و دکتر ایرج اعتصام نیز مجموعه «دانشگاه امام صادق» (مدرسه عالی مدیریت سابق) اثر نادر اردلان و دفتر معماری فرمانفرماییان و همکاران را به دلیل تأسی استادانه از معماری باغ های ایرانی، بویژه باغ فین، شایسته قرار گرفتن در میان آثار برتر دانستند.

دکتر فریبرز دولت آبادی نیز با معرفی «تئاتر شهر» به عنوان اثر برتر معماری معاصر ایران، از ساخت و سازهای کوچک و بزرگ اطراف و مبلمان مخدوش و آشفته محیطی آن اظهار تأسف کرد. مهندس بابک شکوفی (طراح سینما آزادی) هم با معرفی «خانه کوهبر» از مهدی علیزاده به عنوان اثر برتر معماری معاصر ایران، آن را از معدود خانه های ایرانی معاصر دانست که در برابر افزایش تراکم و سودجویی شهری، هنوز دست نخورده باقی مانده است.

همچنین ساختمان «موزه بزرگ خراسان» اثر زنده یاد احمد میرفندرسکی به دلیل تداعی کردن معماری با شکوه عمارت «خورشید» کلات نادری از سوی دکتر محمدحسن طالبیان به عنوان اثر برتر معماری ایران معرفی شد. مهندس محمد سمنانی نیز دفتر مرکزی ذوب آهن فولادشهر اصفهان، اثر جواد حاتمی را به خاطر خلق سیستم و نظام محکم معماری به عنوان اثر برتر معرفی کرد.

بهروز مرباغی (مدیر پروژه «یک صد معمار، یک صد انتخاب») درباره این پروژه گفت: تا کنون در پنج نشست این پروژه 47 اثر برتر معماری معاصر ایرانی معرفی شده و دو نفر از معماران بنام ایرانی مقیم خارج، کامران دیبا و فواد رفیعی، توسط برنامه تصویری ضبط شده، نظرات خود را درباره معماری معاصر بیان کرده اند.

به گفته او، ششمین نشست که برنامه ای ویژه به علت نزدیک شدن به نوروز است، 19 اسفندماه برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1