لغو مجوز پرواز شرکت های هوایی برخوردار از کمک های گسترده دولتی

13 فوریه 2016 - 09:30 dsfr.ir/d838y

لغو مجوز پرواز شرکت های هوایی برخوردار از کمک های گسترده دولتی
boardingarea.com
یک فروند هواپیمای شرکت بریتیش ایرویز در حال پرواز

کمیسیون اروپا خواستار تصویب طرح لغو مجوز پرواز شرکت های هوایی برخوردار از کمک های گسترده دولتی شد.

فقدان یک نظام حقوقی بین المللی در خصوص تضمین رقابت های عادلانه در صنعت حمل و نقل هوایی و به دنبال اقدام حقوقی و همزمان فشار سنگین سه شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکا یعنی شرکت های یونایتد، امریکن ایرلاینز و دلتا به دولت اوباما مبنی بر بازنگری فوری در سیاست آسمان باز و قراردادهای فعلی دوجانبه جهت مقابله جدی با رقابت های ناعادلانه سه شرکت عربی امارات، قطر ایرویز و اتحاد ایرویز که از حمایت های گسترده دولتی برخوردارند، اتحادیه اروپا نیز در صدد مقابله برآمده است.

آذرماه امسال اتحادیه اروپا مبادرت به انتشار سند استراتژی Aviation نمود. یکی از محورهای اصلی آن موضوع بازنگری قراردادهای دوجانبه بازرگانی هوایی بود. برای مطالعه این سند استراتژیک می توانید اینجا کلیک کنید.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز در هفته جاری، کمیسیون اروپا در حال نهایی کردن قرارداد جدید دوجانبه هوایی از طریق افزودن بخش جدیدی به آن است که بر اساس آن کشورها موظف به قطع کمک های مالی دولتی می شوند و در صورت عدم رعایت آن با محرومیت پرواز به 28 کشور اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.

پیش نویس طرح مذکور به مراجع ذیربط، کارشناسان و صاحب نظران ارائه شده تا ظرف مدت یک ماه نقطه نظرات مختلف جمع آوری، جمع بندی و نهایی شده و به تصویب برسد. (رویه ثابت کمیسیون اروپا قبل از نهایی شدن هر طرح جدید)

در حال حاضر این طرح شامل کشورهای امارات، قطر، ترکیه و چین می شود.

خطوط اصلی اروپا یعنی لوفت هانزا، ایر فرانس، ک ال ام و بریتیش ایرویز خواستار تصویب هرچه سریع تر این طرح هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1