سلام ایران از ایتالیا به گردشگران جهان

12 فوریه 2016 - 15:40 dsfr.ir/li4j7

سلام ایران از ایتالیا به گردشگران جهان
6e20.it
نمایشگاه گردشگری BIT 2016 در شهر میلان ایتالیا

سی و ششمین نمایشگاه گردشگری ایتالیا در حالی آغاز به کار کرد که با اجرای برجام، انتظار می رود بازار گردشگری ایتالیا روی خوش تری به ایران نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، اگرچه در سفر حسن روحانی به ایتالیا برای امضای تفاهم نامه گردشگری بین دو کشور فرصتی پیش نیامد، اما تحولات دو سال اخیر در روابط گردشگری ایران و ایتالیا، امیدواری های زیادی را از این بازار اروپایی برای فعالان گردشگری کشور به وجود آورده است.

در سال 2013 بیش از 13 هزار گردشگر ایتالیایی به ایران سفر کردند که 0.27 درصد از سهم گردشگران ورودی از اروپا را به خود اختصاص داد. استقبال زیاد ایتالیایی ها برای سفر به ایران در سال 2015 باعث شد، تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور افزایش یابد.

ایتالیا از روز پنج شنبه (یازدهم فوریه) نبض گردشگری جهان را به دست گرفته تا سرنوشت تعاملات این حوزه را در سال پیش رو رقم بزند. نمایشگاه گردشگریBIT که از سال 1980 در شهر میلان برگزار شده، یکی از کلیدی ترین نمایشگاه های گردشگری جهان به حساب می آید. این نمایشگاه در سال 2015 حدود 60 هزار بازدیدکننده حرفه ای و متخصص از سراسر جهان داشته است.

در نمایشگاه امسال که با حضور مقامات ایتالیا افتتاح شد، فعالان صنعت گردشگری کشورهای مختلف از جمله سازمان ها و انجمن های گردشگری، تورگردانان، آژانس های مسافرتی، هتل ها، شرکت های حمل ونقل ریلی، رسانه ها، دفاتر رزرواسیون، شرکت های تجاری و برگزارکنندگان همایش ها حضور دارند.

ایران نیز با همراهی 10 آژانس مسافرتی و هوایی در غرفه ای که باغ ایرانی را به نمایش گذاشته، در BIT میلان شرکت کرده است. تبلیغات محیطی ایران در بخش هایی از این نمایشگاه به چشم می آید، اقدامی که تا کنون در نمایشگاه های بین المللی کمتر به آن پرداخته می شد. مسوولیت غرفه ایران در نمایشگاه ایتالیا، امسال از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به منطقه آزاد قشم سپرده شده است و با همکاری هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، چنین فضایی آماده شد.

نمایشگاه گردشگری ایتالیا همواره سکویی برای کشورها بوده تا جاذبه های گردشگری خود را معرفی کنند. به همین دلیل مقامات برگزارکننده نمایشگاه گردشگری ایتالیا تلاش می کنند با اجرای تمهیدات ویژه، ساکنان شهر میلان و سایر گردشگران را به بازدید از BIT تشویق کنند.

این نمایشگاه گردشگری از 11 تا 13 فوریه (22 تا 24 بهمن) به مدت سه روز در شهر میلان برپاست. دو روز نخست، ویژه کارشناسان صنعت گردشگری است و روز پایانی به بازدید عموم اختصاص دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1