26 فوریه 2020 - 10:28
رییس جمهور با اشاره به اتفاقات پسابرجام:

استفاده از بهترین ناوگان های حمل و نقل حق مردم ماست

12 فوریه 2016 - 14:10 dsfr.ir/3k165

استفاده از بهترین ناوگان های حمل و نقل حق مردم ماست
احمد معینی جم
سخنرانی رئیس جمهور در سالگرد پیروزی انقلاب در میدان آزادی

رییس جمهور در سخنرانی مراسم سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب به مردم، بر حق مردم برای برخورداری از بهترین ناوگان های حمل و نقل تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با تاکید بر اینکه مردم ما حق دارند بهترین ناوگان هوایی، دریایی و زمینی را در اختیار داشته باشند، گفت: ما با کمک مردم ایرانی آزاد و سرافراز و بهتر از گذشته را خواهیم داشت. ما با اقتصاد مقاومتی ایران را می سازیم. ما 80 میلیون جمعیت و مردمی تحصیل کرده و جوانانی فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه ها را داریم. ما این توان را داریم که از لحاظ صنعتی با دنیا رقابت کنیم. شرایط بین المللی برای مشارکت با ایران آماده است و ما این راه را ادامه می دهیم.

وی در ادامه افزود: امروز روزی است که همه آنهایی که به خاطر کینه، بدفهمی یا بدخواهی نسبت به انقلاب اسلامی به دنبال فشار به مردم ایران بودند به عظمت مردم ایران پی برده اند و از اقدامات گذشته خود مایوس هستند. امروز با پیروزی ملت در توافق هسته ای جهان فهمید که این ملت بزرگ نه تنها در میدان جنگ و دفاع می تواند مقاومت کند، بلکه در عرصه دیپلماسی، منطق و استدلال هم در برابر جهانیان قدرت توفق دارد و می تواند حقوق ملی خود را به کرسی بنشاند و با استدلال حقوقی و سیاسی و انسجام ملی در سایه هدایت رهبری تمام قطع نامه های ظالمانه را از بین ببرد.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه امروز جهانیان فهمیدند که این دروغ است که ایران تهدیدی برای کشورهای منطقه بوده و دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی است، خاطرنشان کرد: امروز شورای حکام سازمان ملل و بالاتر از آن افکار عمومی پذیرفته که تبلیغات صهیونیسم، استکبار و آمریکا علیه ایران دروغ است. مردم ما مردم صلح خواهی هستند و برای ثبات و امنیت منطقه تلاش می کنند و ما با کمک مردم و رهنمودهای رهبری توانستیم پروژه ایران هراسی را به شکست بکشانیم.

روحانی هم چنین با بیان اینکه امروز پس از پشت سر گذاشتن دوران تثبیت انقلاب اسلامی باید دوران پیشرفت همراه با عزت ملی آغاز شود، تصریح کرد: امروز روزی است که دنیا فهمیده دولت ایران یک دولت موقت و منزوی نیست. امروز همه دنیا به اشتباه سی و هفت ساله خود معترف اند و همه مایلند که با ایران تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور روسیه و چین به ایران و هم چنین سفر خود به فرانسه و ایتالیا افزود: در این دیدارها و سفرها قراردادهای مهمی به نفع ایران و برای کشور منعقد شد. امروز دنیا فهمیده است که زبان تحقیر و تحریم پایان یافته و باید با زبان تعظیم و تکریم با ملت ایران صحبت کنند.

رئیس جمهور هم چنین با تاکید بر اینکه هدف ما ساختن ایرانی آباد و پیشرفته است و این کار در شرایط انزوا امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: ما باید از سرمایه، تکنولوژی و دانش جهان استفاده کنیم و مردم ما هم دارای علم، فرهنگ و اراده برای تلاش هستند و ما قادریم بهترین صنعت ها را به جهان تقدیم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز روز تقابل جناح ها و احزاب با یک دیگر نیست امروز همه باید با هم متحد شویم زیرا هرگونه تقابل و منازعه خلاف مصالح و منافع ملی ما است ما برای توسعه کشور به اجماع داخلی و برجام دو نیازمندیم. ما به یک اقدام مشترک ملی نیازمندیم. هوش و توان ملت ما، تحصیلات جوانان، امکانات مادی و طبیعی ما می تواند ما را به خوبی به عرش پیشرفت در زندگی مادی و معنوی برساند. ما در برنامه ششم توسعه باید به رشد 8 درصدی برسیم. برای دست یابی به این هدف باید تمامی سرمایه های داخلی فعال شود و علاوه بر آن به جذب سی تا 50 میلیارد دلار در سال سرمایه خارجی نیازمندیم که این کار شدنی است و دلیل اش تحولات دو سه سال اخیر است. با وجود اینکه تحریم ادامه دارد ما در زمینه انرژی توانستیم مقدار تولید آب شیرین را به 190 میلیون مترمکعب در روز برسانیم. هفت فاز از پارس جنوبی را به ثمر رساندیم و توانستیم تولید از میادین مشترک نفتی را از 69 هزار بشکه به 110 هزار بشکه برسانیم و تا پایان سال نیز این عدد به 230 هزار و تا پایان دولت به 350 هزار بشکه می رسد.

امروز با پیروزی ملت در توافق هسته ای جهان فهمید که این ملت بزرگ نه تنها در میدان جنگ و دفاع می تواند مقاومت کند، بلکه در عرصه دیپلماسی، منطق و استدلال هم در برابر جهانیان قدرت توفق دارد و می تواند حقوق ملی خود را به کرسی بنشاند و با استدلال حقوقی و سیاسی و انسجام ملی در سایه هدایت رهبری تمام قطع نامه های ظالمانه را از بین ببرد.

دکتر روحانی گفت: ما نیازمندیم که زبان این انقلاب را روزآمد کنیم چرا که اهل گفت و گو، مذاکره و تعامل هستیم. رئیس جمهور، انقلابی را اهل مقاومت، مدارا، تعامل، امید، نشاط و سازندگی عنوان کرد و گفت: انقلابی کسی است که امروز می خواهد ایران را بسازد و به ایران منزلت بیشتری دهد و چهره ای رحمانی از اسلام را به جهان معرفی کرده و بگوید آن ها که به دروغ دم از اسلام می زنند نه مسلمان هستند و نه انقلابی. هر کس امروز خطری را از کشور دور کند انقلابی است، هر کس برای وحدت ایران تلاش کند انقلابی است و ما امروز باید یک اقدام مشترک ملی را برای وحدت انجام دهیم و اراده خود را با هدایت رهبری به سمت آینده بهتر در انقلاب پیش ببریم.

رئیس جمهوری انتخابات پیش رو را مصداق گفت وگوی ملی دانست و گفت: انقلاب ما در پای صندوق های آراء تبلور می یابد. همانطور که امام (ره) نیز با گذشت 47 روز از پیروزی انقلاب مردم را به پای صندوق های آراء دعوت کرد و ما نیز به جمهوری اسلامی رأی دادیم. وی تأمین مقاومت و اقتدار ایران را در سایه مشارکت مردمی ممکن دانست و گفت: هیچ کس نباید با صندوق های رأی قهر کند، همه باید به پای صندوق های رأی بروند و همانطور هم که رهبری فرمودند حتی اگر کسی به نظام و حکومت هم نقدی دارد نباید با صندوق رأی قهر کند؛ چرا که این صندوق حق الناس است و سرمایه جهانی ما در پای صندوق های رأی نمایان می شود.

رئیس جمهور تأکید کرد: امروز اگر شخصی و یا جریانی گلایه دارد و ناملایماتی را دیده است باید قاطعانه به پای صندوق های رأی برود. رأی مردم حرف آخر را خواهد زد. رأی شهروندان ما اعم از زن و مرد، پیر و جوان و اقوام مختلف می تواند راه گشای وضعیت ما در منطقه و جهان باشد و رأی شما در هفتم اسفند رأی به امید و عقلانیت و دفاع از حقوق ملت خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه رأی مردم در هفتم اسفندماه به ساختن ایران بر پایه گفت وگو و تعامل خواهد بود، گفت: رأی مردم به کسانی خواهد بود که می خواهند از قانون تبعیت کنند نه کسانی که اهل منازعه و افراط هستند. رأی ما در هفتم اسفندماه رأی به امید و ایرانی آباد و آزاد است و ما با عظمت ملی این کشور را به نقطه پیشرفت خواهیم رساند و در این زمینه هماهنگی، اتحاد و وحدت ملی نیز راهگشا خواهد بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1