افتتاح ایستگاه مترو «میرزای شیرازی» تهران

11 فوریه 2016 - 12:30 dsfr.ir/bs35o

افتتاح ایستگاه مترو «میرزای شیرازی» تهران
اشرف طباطبایی
ایستگاه متروی میرزای شیرازی

ایستگاه متروی «میرزای شیرازی» تهران با حضور مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز؛ هابیل درویش در مراسم افتتاح ایستگاه مترو میرزای شیرازی، با بیان اینکه صنعت مترو بعد از انقلاب وارد ایران شد و امروز از نظر کیفیت اگر از کشورهای اروپایی بالاتر نباشد، در رقابت با آنها برابری می کند، گفت: در حال حاضر 200 کیلومتر مترو در تهران ساخته شده است.

وی افزود: پیش بینی می شود بیش از 30 هزار نفر سفر در ایستگاه متروی میرزای شیرازی جابجایی صورت گیرد، ضمن اینکه تا اسفند ماه سال جاری با راه اندازی مترو فرودگاه مهرآباد، این تعداد به مرز 4 میلیون نفر سفر افزایش پیدا می کند.

درویش در ادامه با اشاره به بهره برداری از 3 ایستگاه باقی مانده از خط 3، تصریح کرد: ایستگاه های باقی مانده خط 3 نیز طی دو الی سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، مسیر ویژه فرودگاه مهرآباد نیز با قطارهای خاص به زودی آماده بهره برداری شده و به مسافران 4 ترمینال فعال در فرودگاه سرویس خواهد داد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم پس از افتتاح خط ویژه فرودگاه مهرآباد، بیش از 70 هزار نفر سفر جابجا شوند، افزود: به منظور افزایش ظرفیت جابجایی مسافر57 واگن قطار به ناوگان مترو به زودی به خطوط مترو افزوده خواهد شد.

درویش خاطرنشان کرد: دو پروژه مهم خط 6 و 7 مترو نیز در دستور کار قرار دارد و از آنجا که راه اندازی خط 7 مترو بیش از خط 6 دارای اهمیت است، امید می رود در سال 95 این مسیر به بهره برداری برسد. بر همین اساس خط 6 مترو نیز با تدابیر اندیشیده شده وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران، با تکمیل خطوط 6 و 7 مترو و افزایش واگن ها به دو برابر، جابجایی 9 میلیون نفر توسط مترو دور از ذهن نیست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1