آبان 95، تحویل اولین هواپیمای ATR به هما

9 فوریه 2016 - 17:10 dsfr.ir/no1qr

آبان 95، تحویل اولین هواپیمای ATR  به هما
wikimedia.org
هواچیمای ATR 72-600

فقط در سال های اولیه در بحث تامین مالی تفاهم خرید 118 فروند هواپیما با ایران مشارکت می کنیم.

"مدیرعامل گروه ایرباس"

توماس آندرس با اشاره به این که ایرباس در خصوص تامین مالی (خرید 118 فروند هواپیما از سوی ایران) همکاری بسیاری از خود نشان داده است، اظهار کرد: تامین مالی هنوز به دلیل محدودیت های موجود با مشکلاتی مواجه است و نمی توانیم تامین مالی خود را بر اساس دلار قرار دهیم. ایرباس در سال های اولیه در بحث تامین مالی مشارکت می کند اما امیدواریم سایر بنگاه های تامین مالی اروپایی برای فاینانس دادن به خرید هواپیماها وارد عمل شوند.

وی با اشاره به این که ایرباس های A380 امسال یا سال آینده تحویل نمی شود و افق زمانی ما 2020 میلادی است، تصریح کرد: تا آن زمان به شرکای خود در ایران ایر کمک خواهیم کرد تا آمادگی کامل برای اضافه کردن ایرباس A380 را به ناوگان خود داشته باشند.

وی با بیان این که حدود 200 مشتری در بیش از 100 کشور برای هواپیماهای ATR داریم، اظهار کرد: گروه ایرباس بخشی از تامین مالی قرارداد فروش هواپیمای ATR را با ایران ایر انجام می دهد. باور داریم که تامین کنندگان مالی به زودی این اطمینان را به دست می آورند که وارد بازار ایران شوند اما ما باید اطمینان اولیه را به آن ها بدهیم. بنابراین ما یک گروه هستیم (به همراه فین مکانیکای ایتالیا) و تصمیم داریم برای هواپیماهای تحویلی امسال و سال آینده تامین مالی را انجام دهیم. همچنین می توانیم ECA های اروپایی را تشویق به همکاری کنیم، آن ها نیز علاقه مندی خود را ابراز کرده اند.

وی با اشاره به این که تعداد فعلی قرارداد با ایران ایر 20 فروند هواپیمای ATR است که تحویل آن ها را از نوامبر 2016 (آبان سال 95) تا آخر 2018 انجام می شود، گفت: بعد از آن گزینه هایی برای 20 هواپیمای دیگر داریم. امیدوارم بتوانیم با دو ایرلاین دیگر نیز مذاکراتی را آغاز کنیم. به طور کلی 8 ایرلاین محلی وجود دارند که دارای 28 فروند هواپیما با میانگین عمر 18 سال هستند و با احتساب هواپیماهای روسی این میانگین به 25 سال افزایش می یابد.

مدیرعامل ATR نیز با بیان این که مصرف هواپیماهای این شرکت نصف هواپیمای جت است، گفت: این چیزی است که تمامی ایرلاین های جهان خواهان آن هستند، هواپیمایی که از لحاظ پایین بودن آلایندگی، آلودگی صوتی و مصرف سوخت با محیط زیست سازگار باشد. برای اینکه مقایسه ای داشته باشید: به ازای هر مسافر حدود 2 لیتر در هر 100 کیلومتر پرواز سوخت کمتری مصرف می شود که از سطح معمول پایین تر است.

وی با اعلام این که مذاکراتی با هواپیمایی آسمان انجام داده ایم و سایر ایرلاین ها نیز ابراز علاقه مندی کرده اند، افزود: اولویت ATR ایران ایر است، چراکه این ایرلاین نماینده ایرلاین های ایرانی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1