نیویورک تایمز: شور و اشتیاق گردشگران برای سفر به ایران

9 فوریه 2016 - 15:50 dsfr.ir/5z7ua

نیویورک تایمز: شور و اشتیاق گردشگران برای سفر به ایران
nytimes.com
یک گردشگر خارجی در حال بازدید و عکاسی از آثار باستانی ایران

در حالی که وزارت خارجه آمریکا چندی پیش اتباع این کشور را از سفر به ایران برحذر داشت، دست اندرکاران صنعت گردشگری از شور و اشتیاق گردشگران خارجی، به ویژه آمریکایی، برای سفر به ایران خبر دادند.

"روزنامه نیویورک تایمز"

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دست اندرکاران صنعت گردشگری که برای افزودن شیوه های جدید سفر به ایران در رقابت هستند، می گویند که اجرای توافقنامه هسته ای ایران و لغو تحریم های اعمال شده علیه این کشور راه را برای سفر گردشگران، به ویژه گردشگران آمریکایی، به ایران گشود.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، گردشگری در ایران از گذشته ها برای اروپایی ها جذابیت و محبوبیت دارد. اعلام اخیر ایرفرانس مبنی بر شروع 3 پرواز در هفته بین پاریس و تهران از اول آوریل، یکی از نشانه های افزایش سفر گردشگران به ایران است.

نیویورک تایمز خاطرنشان کرد، ایران برخی از کهن ترین آثار فرهنگی جهان شامل 19 میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو را در خود جای داده است و اراضی این کشور شامل طیفی متنوع از مناطق صحرایی گرفته تا تفریحگاه های اسکی است.

به گفته 'ویلیام بیمن' استاد و رئیس دپارتمان مردم شناسی دانشگاه مینه سوتا و کارشناس مسایل ایران، ایران فوق العاده زیباست و اماکن آن به قدری باشکوه است که در دنیا نظیر ندارد. اصفهان قابل مقایسه با ماچوپیچو (شهر سنگی اسپانیا) یا معبد آنگکور وات (کامبوج) است.

'استیو کوتای' که در گذشته وارد کننده بود و در حال حاضر به گردشگران برای سفر به ایران خدمات می دهد، با اشاره به مهمان نوازی ایرانی ها، گفت: هیچ وقت در هیچ کجا تا این حد احساس محبوبیت نکردم.

'نورمن هاو' رئیس شرکت 'باترفیلد و رابینسون' نیز از افزایش تقاضا برای سفر به ایران در ماه های اخیر گفت و افزود، امیدوارم که این شرکت در ماه نوامبر گردشگرانی را راهی ایران کند.

روزنامه نیویورک تایمز با استناد به اظهارات دست اندرکاران صنعت گردشگری، کافی نبودن شمار هتل ها، به ویژه در شهرهای بزرگ ایران را یکی از چالش های پیش روی شرکت های خدمات دهنده به گردشگران خارجی خواند و نوشت: علاوه بر این، با توجه به محدودیت های بانکی و ممنوعیت استفاده از کارت های اعتباری و عابر بانک ها، مسافران خارجی باید با خود پول نقد به همراه داشته باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1