میمند تبدیل به مرکز تحقیقات بین المللی خواهد شد

9 فوریه 2016 - 15:20 dsfr.ir/vl6e5

میمند تبدیل به مرکز تحقیقات بین المللی خواهد شد
kermanmiras.ir
لوح یونسکو که در روستای تاریخی میمند نصب شده است

روستای تاریخی میمند تبدیل به مرکز تحقیقات بین المللی خواهد شد.

"مدیر پایگاه میراث فرهنگی میمند"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان؛ مهناز اشرفی با بیان اینکه از سال 1380 کار بر روی روستای میمند آغاز شده است، افزود: در آن سال میمند هنوز به ثبت ملی نرسیده بود و شناخت کافی از این روستای تاریخی وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه با آغاز فعالیت ها، روستای تاریخی میمند در سال 1380 به ثبت ملی رسید، اظهار داشت: در سال 1381 عرصه و حریم و ضوابط آن تعیین نیز شد.

اشرفی با تاکید بر اینکه سال 82 نقطه عطفی برای میمند در بحث منظر فرهنگی قلمداد می شود، افزود: در سال 1383 پرونده روستای میمند مفتخر به کسب جایزه جهانی ملینا مرکوری شد.

وی با بیان اینکه از سال 1384 تا 1390 با یک برنامه ریزی مدون بسیاری از برنامه های بلندمدت و میان مدت محقق شد، تصریح کرد: در این مدت مرمت سقف ها و فعالیت های استحکام بخشی و آماده سازی مهمانسرای این روستا تاریخی در دستور کار قرار گرفت.

اشرفی با اشاره به اینکه سال 1390 تا 1393 آماده سازی و ارسال پرونده ثبت جهانی میمند به طول انجامید، اظهار داشت: امروز شاهد به ثمر رسیدن میوه 14 ساله این روستای تاریخی هستیم.

وی با بیان اینکه  میمند تبدیل به مرکز تحقیقات بین المللی خواهد شد، بیان داشت: برنامه هایی در جهت توسعه پایدار این روستای تاریخی در دستور کار قرار دارد.

اشرفی در پایان از آغاز همکاری های پایگاه ثبت جهانی میمند با سائو خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال تبادل نظرات و تجربیات در خصوص پایگاه روستای تاریخی هستیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1