2 فوریه 2023 - 20:35

برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی لَسکو در کوشک احمد شاهی

9 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/jb5zu

برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی لَسکو در کوشک احمد شاهی
rezarahimilasko.com
یکی از نقاشی های رضا رحیمی لَسکو

نمایشگاهی از آثار نقاشی "رضا رحیمی لَسکو" 20 بهمن تا 4 اسفند در کاخ اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این نمایشگاه 35 اثر از این هنرمند جوان کشور که با سبک رئال کلاسیک و تکنیک رنگ روغن و سیاه قلم خلق شده اند در معرض دید قرار می گیرند.

رضا رحیمی لَسکو متولد سال 1358 در شهر آبادان در سن 12 سالگی نقاشی را با تشویق های مادر آغاز کرد و در سال های آتی به هنرآموزی به شیوه رئالیسم و کلاسیک نزد استاد مجید اروری پرداخت. وی داراى مدرک تحصيلى نقاشى از دانشگاه دِربى انگلستان است.

دو اثر این نقاش با عنوان های "مهمانی" و "آخرین ایستگاه" از سوی موسسه آمریکایی مرکز نوسازی هنر (ARC) در سال 2012 برگزیده و به عنوان آثار منتخب و فینالیست در کتاب این مرکز چاپ شد. همچنین دو اثر "نقاشی" و "آوای تار" در سال 2015 از سوی همین موسسه (مرکز نوسازی هنر در آمریکا) به عنوان آثار منتخب و فینالیست در کتاب این مرکز چاپ شد.

اثر دیگر این نقاش با عنوان "نقاشی" از سوی موزه (MEAM) واقع در بارسلونا اسپانیا در سال 2015 برای نمایش به امانت گرفته شده است. نقاشی ها و طراحی های دیگری از وی در 2 مجموعه کتاب اسپانیایی ارت لیبره در سال های 2012 و 2014 به چاپ رسید.

در سال های اخیر نمایشگاه هایی از آثار این هنرمند در نگارخانه هیوا (1389)، موزه رضا عباسی (1391)، نگارخانه گلستان (1392) و نگارخانه انديشه (1394) برپا گشت.

رئال یعنی واقعی و رئالیسم به معنی واقعی گری و حقیقت گرایی، نوعی گرایش هنری است که اشیاء و موجودات را آنگونه که هستند، زشت را زشت و زیبا را زیبا ترسیم می نمایند. سبک نقاشی رئالیسم نقطه مقابل سبک رومانتیک قرار دارد. سعی هنرمند نقاش رئالیسم در این است که موضوعات منتخب را بدون کم و کاست و شیرین کاری و عوام فریبانه شدن طرح در ذهن بیننده، ترسیم کند و تخیلات غیرواقعی نیافریند و شعار ندهد. مبنای کار آنان صادقانه نگری و صادقانه اندیشیدن است.

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه یادشده می توانند 20 بهمن تا 4 اسفند همه روزه از ساعت 8 تا 16 به کاخ اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

1