29 فوریه 2024 - 22:42

با تیشینه، شهر خود را معرفی کنید

14 ژوئن 2015 - 18:00 dsfr.ir/5mzfr

با تیشینه، شهر خود را معرفی کنید
نمایی از صفحه اول تیشینه

تیشینه، سایتی است برای معرفی ایران. کاربران می توانند در آن ثبت نام و شهر و روستای خود را به دیگران معرفی کنند.

یکی از سایتهایی که تلاش کرده است تا جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم و محصولات محلی نقاط مختلف ایران را به کاربران عرضه کند، تیشینه است. در این سایت در صفحه هر جاذبه گردشگری، اطلاعاتی از آن وجود دارد و در کنار آن مسیر دسترسی به آن در نقشه مشخص شده است و جاذبه های نزدیک به آن با ذکر میزان فاصله معرفی شده است. از دید مسیریابی و تعیین موقعیت جاذبه ها، سایت نسبتا خوب عمل کرده است و کاربر تجربه خوبی با آن خواهد داشت. بخش دیگر سایت صد جاذبه برتر ایران است که درباره معیار انتخاب آنها سخنی به میان نیامده است اما اصولا تشکیل چنین لیست هایی تا حدودی سلیقه ای است و چندان نمی توان به سایت خرده گرفت.

سایت، اهداف بسیار بلندپروازانه ای برای خود تعریف کرده است که در صفحه "درباره ما" می توانید آنها را مطالعه نمایید. پیشنهادی که ما در دنیای سفر می توانیم به تیشینه بدهیم، نشان دادن اهداف خود در عمل است. به عنوان مثال اسلایدر بزرگ سایت تنها به سه تصویر از ایران محدود شده است. استفاده از تصاویر متنوع جاذبه های ایران به همراه رعایت کپی رایت تصاویر به میزان اعتبار سایت می افزاید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخش ویرایش توضیحات مقاصد و جاذبه ها به صورت ویکی باشد تا به کمک کاربران تکمیل گردد. البته سایت مشکلاتی در حروف و فونت دارد که امیدواریم، مرتفع گردد.

با وجود مشکلات ریز و درشتی که ممکن است سایت داشته باشد هنوز هم یک راهنمای درخور برای کاربران است. با توجه به اینکه سایت در معرفی جاذبه ها و شهرها از کاربران کمک می گیرد، بالارفتن تعداد کاربران، شاید بتواند به بهتر شدن کیفیت محتوا و دقت اطلاعات آن کمک کند. بنابراین اگر شهر رو روستای خود را دوست دارید، چرا آن را به دیگران معرفی نکنید؟ تیشنیه این جاست.

دیدگاه ها

  • ثریا 22 ژوئن 2015 - 13:09

    من از این سایت استفاده کردم و بخوام با جاهای گردشگری یا مسیرها آشنا بشم حتما از تیشینه استفاده میکنم. فونتش قبلا آزار دهنده بود و واضح نبود اما تازگی دیدم (حدود یه هفته پیش که رفتیم اصفهان) فونتش خوب و واضح شده. عکس ها و نقشه هاشم عالیه

  • الهام 19 اکتبر 2016 - 15:50

    منم قبلا از تیشینه استفاده می کردم و به نظرم سایت خوبی بود فقط متن هاش همه کپی بود و بدون ادیت که یه کم آزاردهنده بود.

1