25 فوریه 2020 - 16:47

25 اثر تاریخی استان فارس ثبت ملی شد

9 فوریه 2016 - 09:50 dsfr.ir/nl5iw

25 اثر تاریخی استان فارس ثبت ملی شد
akamaihd.net
نمایی از تپه بئرگال در گراش

25 پرونده ثبتی آثار تاریخی استان فارس در فهرست ملی جای گرفت.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس؛ مصیب امیری گفت: از 25 پرونده ارسالی به تهران تمامی آثار در فهرست ملی قرار گرفتند که از این تعداد 12 پرونده متعلق به خانه های تاریخی در شیراز می باشد.

وی افزود: خانه های تاریخی موسوی، احمد حجت، بذرافشان، شاهوران، شکرا... زمانی شافی، اعتماد غلامی، کامکار، کریم طالبان فرد، کشمیری، منصوری و صیفی در شیراز همچنین خانه آیت الهی در لارستان هم اینک ثبت ملی شدند.

به گفته وی، از دیگر آثاری که در فهرست ملی جای گرفتند می توان به بقعه پنج شیر و تپه بتر بایگان در فیروز آباد، تپه بئرگال در گراش، تل سپیدک یا خانه اربابی در زرین دشت، تل قلات مشایخ و جدول شیرین و فرهاد در ممسنی، همچنین حمام گازرون در جهرم، طاق اسکرو در شیراز، مجموعه سر چاه تلخ در جهرم و محوطه دشت قنبری سروستان و محوطه و بقایای چهار طاقی تنگ آب شیراز و نقوش صخره ای کوه کهتون و خاتون بوانات اشاره کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: با ثبت این 25 اثر تاریخی در فهرست ملی تعداد آثار ملی شده فارس به 2 هزار و 891 اثر می رسد که همچنان فارس رتبه نخست کشوری را در تعداد آثار ثبتی دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1