10 ژوئن 2024 - 00:19

رتبه نخست فرودگاه کیش در کیفیت خدمات فرودگاهی

8 فوریه 2016 - 15:50 dsfr.ir/uk2eb

سالن انتظار فرودگاه کیش

کیفیت خدمات فرودگاهی فرودگاه بین المللی کیش در بین فرودگاه های اصلی کشور، رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، طی ارزیابی های دفتر کنترل کیفیت خدمات شرکت فرودگاه های کشور، فرودگاه بین المللی کیش با کسب بالاترین نمره 3.80 از 5، پیشتاز در کیفیت خدمات فرودگاهی شد.

بنا بر این گزارش، دفتر کنترل کیفیت خدمات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور با الگوگیری از روش های کنترل کیفیت انجمن جهانی فرودگاه ها (ACI) و تهیه چک لیست های ارزیابی در بخش های مختلف خدمات فرودگاهی، فرودگاهای اصلی از جمله کیش را مورد ارزیابی Level of Service قرار دادند.

کورش فتاحی مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش در این خصوص گفت: در این ارزیابی 22 پارامتر اصلی مورد ممیزی قرار گرفت که بالاترین نمرات به تهویه هوا، چرخ دستی ها، دستگاه های عابربانک و خدمات ویژه برای افراد ناتوان تعلق گرفت و علائم راهنمایی، مسیریابی، رستوران و امکانات پارکینگ نیز کم ترین نمرات را کسب کرد.

وی در خصوص برنامه ها و اهداف آتی این فرودگاه گفت: سعی ما بر این است تا سطح خدمات این فرودگاه را به نمره بالای 4، در ارزیابی های داخلی برسانیم و سپس در ارزیابی جهانی ACI ASQ عضو شده و با قرار گرفتن در عرصه رقابت جهانی، فشار مضاعفی را جهت ارتقاء خدمات ایجاد کنیم.

فتاحی افزود: دومین ممیزی ارزیابی داخلی نیز تا پایان بهار سال 95 انجام می شود و سپس در فاز 3 در سال 2016 و فاز 2 در سال 2017 ACI ASQ شرکت خواهیم کرد.

گفتنی است، در حال حاضر از 1100 فرودگاه جهان کمتر از 300 فرودگاه، شجاعت شرکت در این رقابت سخت و دقیق را داشته اند تا جایی که فرودگاه دوبی در این رنکینگ در جایگاه بالای 60 قرار دارد و فرودگاه های شانگی سنگاپور و اینچان کره رتبه های اول و دوم را به نام خود ثبت کرده اند.

1