10 ژوئن 2024 - 10:09

بهره برداری از تمام خطوط قطار شهری مشهد در یک بازه 5 تا 6 ساله

8 فوریه 2016 - 13:20 dsfr.ir/8i18k

بهره برداری از تمام خطوط قطار شهری مشهد در یک بازه 5 تا 6 ساله
mashhad.ir
قطار شهری مشهد

امیدواریم بتوانیم در یک بازه زمانی 5 تا 6 ساله خطوط چهارگانه قطار شهری مشهد را به بهره برداری برسانیم.

"شهردار مشهد"

سید صولت مرتضوی در رابطه با توسعه خط یک قطار شهری مشهد، اظهار داشت: توسعه خطوط قطار شهری خدمتی بزرگ در جهت ارائه حمل و نقلی پاک، ایمن و سریع به زائران و شهروندان مشهدی است. امیدواریم بتوانیم در یک بازه زمانی 5 تا 6 ساله خطوط چهارگانه قطار شهری مشهد را به بهره برداری برسانیم.

شهردار مشهد با اشاره به سودآور بودن سرمایه گذاری در پروژه های حمل و نقل ریلی، خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه های خطوط قطار شهری مشهد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) است که از امکانات و تخصص بالایی برخوردار است.

مرتضوی در رابطه با میانگین ظرفیت جا به جایی مسافر قطار شهری مشهد گفت: در حال حاضر خط یک قطار شهری با 40 واگن روزانه 150 هزار مسافر را جابه جا می کند که با وارد شدن واگن های جدید به حدود 250 هزار نفر در روز افزایش خواهد داشت.

وی افزود: با تکمیل و افتتاح خطوط جدید قطار شهری نوعی هم افزایی صعودی در میانگین جابه جایی مسافران ایجاد می شود و امیدواریم با یک برنامه ریزی مدون بتوانیم حدود یک میلیون 500 هزار نفر را در روز جا به جا کنیم.

مرتضوی با تاکید بر ضرورت اتصال مبادی ورودی و خروجی شهر به قطار شهری گفت: با احداث و بهره برداری مجموعا 48 کیلومتر مسیر ریلی برای قطار شهری مشهد این مهم به طور کامل اجرا می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1