بخش خصوصی نقش مهمی در حفاظت از میراث فرهنگی دارد

8 فوریه 2016 - 11:10 dsfr.ir/2n0dm

بخش خصوصی نقش مهمی در حفاظت از میراث فرهنگی دارد
رادیوزمانه
ارگ تاریخی سریزد

بخش خصوصی نقش مهمی در حفاظت و بازسازی میراث فرهنگی غنی ایران دارد.

"معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی"

محمدحسن طالبیان روز یکشبنه در نشست خبری اصحاب رسانه افزود: جوایز آسیا-اقیانوسیه یونسکو برای حفاظت از میراث فرهنگی در جهت تشویق پاسداری از میراث فرهنگی منطقه برگزار می شود.

وی گفت: از سال 2000 جمعا 598 درخواست از 25 کشور دریافت شد که مجموعا 185 مورد موفق به کسب جایزه یونسکو برای فعالیت در زمینه حفظ میراث فرهنگی شده اند. پروژه هایی که بیش از 50 سال قدمت داشته و طی 10 سال اخیر تکمیل شده اند مشمول جوایز حفاظت از میراث فرهنگی هستند و در بخش حفاظت میراث فرهنگی قرار می گیرند.

طالبیان گفت: امسال اسامی برندگان در ابتدای سپتامبر سال 2016 اعلام خواهد شد که منتخبین نشان برتر، جایزه ممتاز، گواهی شایستگی، نشان افتخار و جایزه معماری نوین تلفیق شده با میراث فرهنگی را دریافت خواهند کرد.

معاون میراث فرهنگی گفت: جایزه معماری نوین تلفیق شده با میراث فرهنگی به سازگاری سازه های نوساز و به مواردی که بیانگر معماری برجسته است و با مفاهیم تاریخی عجین شده اند اهدا می شود.

طالبیان گفت: بخش خصوصی نقش مهمی در حفاظت و بازسازی میراث فرهنگی غنی ایران دارد.

در ادامه این مراسم به محمدرضا قانعی برنده گواهی شایستگی آسیا و اقیانوسیه در سال 2002 برای پروژه خانه پل شیر، علی امیری اردکانی برنده نشان افتخار آسیا و اقیانوسیه در سال 2004 برای پروژه خانه زرگر یزدی، مجید سریزدی برنده جایزه ممتاز آسیا و اقیانوسیه در سال 2014 برای پروژه ارگ سریزد جوایزی اهدا شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1