9 ژوئن 2024 - 21:19
با استقبال خوب مردم استان اردبیل:

جشنواره گل های بابونه در فندقلوی نمین برگزار شد

13 ژوئن 2015 - 16:30 dsfr.ir/3g1fe

پنجمین جشنواره گل های بابونه روز جمعه 22 خرداد با شرکت مردم نمین و گردشگران در جنگل فندقلوی شهرستان نمین برگزار شد.

مجید خدابخش استاندار اردبیل، از حضور بیش از 10 هزار نفر در این جشنواره خبر داد و آن را فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری، ایجاد شور و نشاط در بین مردم و فرصت های گرانبهایی برای مردم و مسوولان شهرستان دانست.

وی با اشاره به قابلیت های فرهنگی و گردشگری نمین گفت: جنگل فندقلو به عنوان نگین گردشگری این شهرستان محسوب می شود که سالانه گردشگران داخلی و خارجی را جذب خود می کند. جشنواره بابونه نیز فرصتی برای معرفی هر جه بیشتر این منطقه جنگلی است.

سید مهدی جوادی فرماندار نمین، معرفی و شناساندن توانمندی ها و تولیدات کشاورزی بویژه در زمینه داروهای گیاهی، صنایع دستی شامل گلیم و مسند، آثار فرهیختگان و مشاهیر نمین، هنرهای تجسمی، فعالیت های بخش خصوصی و کارخانجات، مناطق گردشگری و آثار باستانی نمین و غذاهای سنتی و قابلیت های ورزشی این شهرستان را از اهداف اصلی جشنواره گل های بابونه برشمرد.

جشنواره گل های بابونه خردادماه هر سال به خاطر رویش آن در جنگل فندقلو برگزار می شود. بابونه گیاهی است یک ساله، معطر و به ارتفاع 20 تا 40 سانتیمتر که به صورت خودرو در مزارع، دشت ها، باغ ها و بیشتر در منطقه جنگلی فندقلو نمین می روید.

گفتنی است، منطقه جنگلی فندقلو یکی از مناطق مهم گردشگری جنگلی است که در 10 کیلومتری شهر نمین و 30 کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است. مساحت منطقه فندقلو حدود 16 هزار هکتار است که بیش از چهار هزار هکتار آن تحت پوشش عرصه های جنگلی قرار دارد و بقیه را مراتع تشکیل می دهد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1