آغاز احداث موزه تخصصی باستان شناسی در مشگین شهر

7 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/pq8ho

آغاز احداث موزه تخصصی باستان شناسی در مشگین شهر
آرتنا
موزه مشکين شهر

احداث موزه تخصصی باستان شناسی در شهرستان مشگین شهر آغاز شد.

"سفیر ایران در روسیه"

به گزارش ایرنا، فرماندار مشگین شهر روز یکشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این موزه گفت: موزه باستان شناسی مشگین شهر با زیر بنای یک هزار و 656 متر مربع احداث می شود و برای این منظور 10 میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده است.

ابراهیم امامی افزود: موزه باستان شناسی مشگین شهر در داخل مجموعه تاریخی شیخ حیدر واقع شده و نقش مهمی در ترویج صنعت گردشگری و شناساندن پیشینه منطقه به بازدید کنندگان خواهد داشت.

او اظهار کرد: هم اکنون قدیمی ترین آثار مکشوفه استان اردبیل با قدمتی بیش از شش هزار سال در موزه مشگین شهر نگهداری می شود که مربوط به کاوش های باستان شانسی محوطه باستانی شهر یری است. به دلیل غیراستاندارد بودن موزه فعلی شهرستان مشگین شهر بخش عمده ای از اشیای تاریخی و باستانی منطقه در موزه تبریز نگهداری می شود که در صورت آماده شدن موزه جدید اشیای موجود در موزه آذربایجان شرقی به مشگین شهر عودت داده خواهد شد.

شهرستان مشگین شهر با 155 هزار نفر جمعیت در 85 کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه، کاروانسرای قانلی بولاغ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد، کهنه قلعه، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.

ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود 8 هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری فارس » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1