شهردار خرمشهر خبر داد

راه اندازی قطار گردشگری در خرمشهر

7 فوریه 2016 - 11:30 dsfr.ir/gn1g6

راه اندازی قطار گردشگری در خرمشهر
میثم رودکی
قطار گردشگری کودکان در لاله پارک تبریز

قطار گردشگری با مشارکت شهرداری خرمشهر و بخش خصوصی وارد خرمشهر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ شهردار خرمشهر در خصوص مشخصات این قطار گفت: این قطار شامل چهار واگن است و هر واگن با ظرفیت حداقل چهار نفر به طول 11 متر و عرض یک متر مربع در حال حاضر در نمایشگاه دستاوردهای ادارات به نمایش گذاشته شده است. این قطار نیاز به ریل ندارد و چرخ های آن از جنس لاستیک است که در خیابان به راحتی قابل حرکت است.

محمدعلی دوایی فرد با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای دولت، به مناسبت دهه مبارک فجر با مشارکت بیش از 60 اداره فعال است افزود: قطار گردشگری خرمشهر در ساعاتی از روز به صورت نمادین گردش روزانه شهروندان را در فضای نمایشگاه در دستور کار قرار داده که با استقبال گسترده شهروندان مواجه شد.

وی خاطرنشان کرد: قطار گردشگری پس از پایان مدت نمایشگاه قرار است در سطح شهر خرمشهر به ویژه اماکن تفریحی و گردشگری، به صورت روزانه گردش داشته باشد.

شهردار خرمشهر با بیان اینکه گردشگری با ویژگی های منحصر به خود با آینده ای روشن در تمام شهرها و کشورها بعنوان یک ظرفیت اقتصادی محسوب می شود اظهار کرد: بسیاری از شهرها با استفاده از صنعت گردشگری در راستای اشتغال زایی، توسعه زیرساخت ها و بعنوان یکی از منابع اصلی درآمدی تلاش می کنند. خرمشهر با قابلیت های فراوان از جمله خطوط ریلی، دریایی و ... فرصت را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

شهردار خرمشهر افزود: با توجه به اینکه خرمشهر همه ساله میزبان میلیون ها نفر از میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور است با استفاده از چنین امکاناتی از قبیل قطار گردشگری می توان نقاط تفریحی، گردشگری و حتی مذهبی سطح شهر از جمله بلوار ساحلی امام (ره) را به عموم بازدیدکنندگان نمایش داد.

وی در پایان یادآور شد: این امکان برای شهروندان نیز جهت استفاده از قطار گردشگری در سایر فصول سال فراهم است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1