10 ژوئن 2024 - 10:10

اولین خط گردشگری تفریحی دریایی بندرعباس افتتاح شد

7 فوریه 2016 - 10:10 dsfr.ir/xk222

یک شناور مسافری در بندر شهید حقانی

اولین خط گردشگری تفریحی دریایی بندرعباس در بندر مسافری شهید حقانی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، استاندار هرمزگان عصر شنبه در مراسم افتتاح اولین خط گردشگری تفریحی دریایی بندرعباس اظهار کرد: با توجه به درخواست ها و ظرفیتی که در بندرعباس وجود داشت این خط دریایی راه اندازی شد که مردم می توانند از آن بهره ببرند.

جاسم جادری افزود: با راه اندازی این خط مردم می توانند روزهای پنج شنبه هر هفته از ساعت 19 تا 22 از بندر مسافری شهید حقانی بندرعباس به وسیله شناور از ساحل گلشهر تا ساحل سوروی شهر بندرعباس مسافرت تفریحی و گردشگری دریایی داشته باشند.

جادری راه اندازی این خط دریایی را ابتکار و ایده ای نو در گردشگری دریایی در بندرعباس عنوان کرد و گفت: بندرعباس دارای ظرفیت مناسبی برای گردشگری تفریحی دریایی است و راه اندازی این خط دریایی برای رونق گردشگری دریایی نیاز بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در حاشیه آغاز به کار این خط گردشگری دریایی، گفت: گردشگری دریایی در کشور می تواند به عنوان یکی از صنایع سودآور مطرح شود که اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم را در پی دارد.

ابراهیم ایدنی بیان داشت: از همین رو اجرای طرح های توسعه ای در بخش گردشگری دریایی که از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی محسوب می شود، رو به افزایش است.

وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه پایگاه های گردشگری ساحلی و دریایی در هرمزگان، تصریح کرد: ساماندهی شناورهای ناجی در سواحل، احداث اسکله های شناور برای کلوب های همیار ناجی، نصب دکل در سیستم های ارتباطی در مناطق گردشگری و الزام خدمه شناورهای تفریحی به دارا بودن گواهینامه دریانوردی از جمله اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اجرا در این استان است.

1