نمایشگاه طراحی لباس زنان صفوی در چهلستون برپا شد

7 فوریه 2016 - 09:40 dsfr.ir/pv2wi

نمایشگاه طراحی لباس زنان صفوی در چهلستون برپا شد
aryazamyn.com
کاخ چهلستون اصفهان

نمایشگاه طراحی لباس با الهام از پوشش زنان صفوی و نگاره های مجموعه جهانی کاخ چهلستون اصفهان دراین بنای تاریخی بر پا شده است.

مدیر موزه های استان اصفهان در این باره گفت: نمایشگاه طراحی لباس با الهام از پوشش زنان صفوی، مجموعه نفیسی از طراحی های لباس و چاپ پارچه متناسب با طرح های سنتی صفوی در دوران پایتختی اصفهان است.

ساغر حمیدی افزود: دوران پایتختی اصفهان در سده یازدهم هجری قمری بود و این نمایشگاه با همکاری راحله حیدری، طراح جوان لباس های سنتی و فاطمه امینی نماینده ایکوم با توجه به شعار فرهنگی موزه های جهان در سال 2016 میلادی با عنوان «موزه ها و چشم انداز های فرهنگی» برپا شده است.

وی تاکید کرد: با عنایت به شعار امسال بی شک موزه ها به عنوان مکانی برای معرفی فعالیت های پژوهشی و هنری پژوهشگران جامعه و مردم با موضوعات متنوع خوانده شده، لذا بر این اساس این نمایشگاه در راستای بروز ذوق، هنر و خلاقیت هنرمندان، صنعتگران و پژوهشگران در دهه مبارک فجر و با توجه به انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی خلاق برپا شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه 16 عدد مانتو و تن پوش با 23 نوع پارچه و مواد اولیه طبیعی و با رنگ های متنوع و با هدف معرفی طرح های معاصر همراه با ریشه های اصیل پوشاک زنانه و معرفی تکنیک های سنتی چاپ پارچه به نمایش در آمده است.

مدیر پایگاه جهانی باغ موزه چهلستون نیز گفت: این نمایشگاه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان، مدیریت مجموعه جهانی کاخ موزه چهلستون و کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) در تالار اصلی کاخ چهلستون همزمان با دهه فجر بر پا شده است.

عاطفه بدر افزود: نمایشگاه طراحی لباس زنان با الهام از پوشش زنان صفوی تا 22 بهمن ماه سال جاری در مجموعه جهانی کاخ موزه چهلستون، پذیرای گردشگران و علاقه مندان به هنرهای سنتی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1